Vista z ukrytej partycji w Acer

Witam!

Posiadam Acer-a Aspire 5320 z fabrycznym systemem Vista. Po zakupie przy pierwszym uruchomieniu Vista automatycznie zainstalowała się z ukrytej partycji, w raz ze wszystkimi potszebnymi sterownikami i po polsku. Gdy postanowiłem zainstalowac viste od nowa z płyty dołączonej do laptopa, instaluje się system po angielsku, bez żadnych sterowników. Moje pytanie brzmi: czy można wywołac instalatora z ukrytej partycji??

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

ALT+F10 przy POST po włączeniu laptopa działa? Dołączona płyta powinna być EN/PL a nie tylko EN. Jeżeli masz wątpliwości, to dzwoń na 0801 080 650.

Korzystając z płytki recovery system powinien powrócić do podstawowej konfiguracji, więc z tego może wynikać że właśnie ta konfiguracja jest podstawową, a wszystko inne zostało dograne przez np. polskiego dystrybutora… najelpiej zadzwoń i się dowiedz.

Nie ma szans - laptop jest dostarczany od producenta z “rekowerką” gotową do instalacji systemu PL/EN oraz sterownikami. Jeżeli takiej płyty nie ma w zestawie, użytkownik po pierwszym uruchomieniu komputera zostanie poinformowany o zaleceniu, aby sobie taką płytę nagrać (i tak jest w 90% wszystkich sprzedawanych Acerów). Jeżeli nie jest to tłoczona płyta CD a w opakowaniu była nagrywana, to z pretensjami zalecam udać się do sklepu, bo pewnie nie uważali przy wyborze języka i Ghost wykonał preload’a w wybranym języku. Acer sporadycznie daje tłoczone płyty (zielone dla serii Travel Mate i niebieskie - o ile się nic nie zmieniło - do serii Aspire).

Zatem, jak masz płyty z językiem angielskim, sprawdź czy są to płyty tłoczone przez Acera. Jak nie - biegiem do sklepu, i niech to wyjasnią. Jak pewnie wiadomo, sklepy czasem konfigurują sprzęt tuż po dostarczeniu.

Jeżeli zadzwonisz do serwisu, to będzie Ci ciężko udowodnić, że to nie Ty źle nagrałeś płytę z Acer eRecovery - a taka płytka kosztuje zdaje się 150 zeta netto.

Tak, mam taką niebieską płytkę Acer-a, właśnie z niej instalowałem vistę. Po wielu próbach i manewrach udało mi sie zinstalowac system po polsku, a sterowniki pościągałem z internetu. Gdy sformatowałem dysk możliwa była instalacja wyłącznie po angielsku, menu wyboru języka było nieaktywne. Ale nie o tym chciałem napisac. Ktoś mi, laikowi, wytłumaczy po co więc jest ta ukryta partycja, która zajmuje kilkanaście gigabajtów???

Ta ukryta partycja to to samo, co masz na płycie. Ale różnica polega na tym, że na ukrytej partycji, do momentu wykonania pierwszej recovery, są dwa języki. Kompilacja na ukrytej partycji zawiera też sterowniki i niezbędne oprogramowanie (NAV trial plus NTI CD Maker). Na płycie powinieneś mieć to samo.

No właśnie. Ja ze swoim acerem też miałam problem i jedynym rozwiazaniem byl format jednak nie ja go robiłam ale znajomy informatyk. System był instalowany z dołączonej płytki (prawdopodobnie, bo byłam tylko przy samym początku instalacji systemu). Niestey ale po włączeniu kompa okazało się, że nie posiadam w nowym systemie takich oprogramowań jak właśnie NTI CD Maker, Acer Empowering Technology, Orbit Cam itd. itd. Co również zauważyłam to to, że przy regulacji głośności nie pokazują się charakterystyczne zielone kreseczki, a wciskanie przycisku aby dezaktywować wyszukiwanie sieci bezprzewodowej jest bezcelowe. Pozatym obok folderu windows mam jeszcze windows.old czy po przerzuceniu teoretycznie wszystkich danych z folderu windows.old do windows mogę się pozbyć tego pierwszego? Zajmuje on około 16 GB także nie jest mi to obojętne. Czy jest jakiś sposób żeby odzyskać te ‘niezbędne oprogramowania’ i m.in. widzieć kiedy reguluje glośność dźwięku?

NTI CD Maker to oprogramowanie typu share - więc raczej go już nie dostaniesz (było na ukrytej partycji, nie ma go na płytach). Pozostałe rzeczy - sterowniki, Acer eMpowering musza być na płytkach dołączonych do laptopa. Co do tego folderu *.*old - to pierwsze słyszę, aby się coś takiego robiło. Resztę sterowników i oprogramowania znajdziesz na ftp.acer-euro.com

A czy ktoś wie może skąd można ściągnąć zawartość ukrytej partycji serwisowej? Utraciłem takową ze swojego dysku podczas partycjonowania dysku, kiedy doszło do przerwy w dostawie prądu :confused: Mam notebooka Acer TravelMate 5320. Za wszelką pomoc z góry wielkie dzięki.

ftp://acer-euro.com - sterowniki i Acer eMpowering. Oczywiście, bez systemu.