Vista za 50 dolarów

(Maciek25 1977) #1

Na TEJ stronie dostepny jest artykuł mówiący o tym że nowego Windowsa będzie można kupić już za około 50 dolarów (OEM). W komentarzach pojawiły się jednak opinie że to za dużo. Jak sądzicie czy jest to zbyt wygórowana cena? Jesli chodzi o mnie to cena jest bardzo niska.

Oczywiście zakładamy że taka cena będzie gdyż w artykule podano że są to spekulacje.

(El Presidento) #2

a raczej nie ten dzial to nadaje sie do Na Luzie :?

A co do tej informacji jest rowniez na vortalu :smiley:

(system) #3

To są czyste spekulacje. Za niecały rok się przekonamy jak się będą kształtowały ceny. Jednakże przez najbliższe 2-3 lata nie planuję wymiany systemu, chyba że rynek mnie do tego "zmusi".

(Maciek25 1977) #4

wiem ze są to spekulacje jednak pytanie jest takie: czy 50 $ to za dużo? zakładamy że artykuł mówi prawdę

(system) #5

Jest to wręcz bardzo mało...

(M Kupczynas) #6

Bardzo mało !!

(Tenemos) #7

nie no to jest bardzo malutko jak za nowy system :slight_smile:

nie chcę nic mówić ale i tak w dniu premiery go zakupię tak jak i xpka :wink:

(Krzysiek21) #8

Odpowiem tak,na Amerykę nie,ale na Polske niestety tak. :?

Nie te zarobki.

Zreszta Windows jest tak dziurawy iż dziwie się ze tak wysokie ceny systemów windują.

Windowsa mozna przyrównac do Hotmaila' z tym że Hotmail( dla nie widzących konto pocztowe)marki nie ma żadnej bo okazało sie bardzo dobrym narzędziem w rękach spamerów,bo to z tego adresu,najwiecej spamu i wirusów idzie.

Gdyby nie to to podejrzewam iż dzisiaj Hotmail nie musiałby sie bac rywalizacji z Gmailem.

Tak samo ma sie sprawa weług mnie z windowsem,czemu coraz wiecej ludzi decyduje sie na przeiadke na Linuxa??

Otóz z tego powodu iż jest bezpieczniejszy,i dziur nie wykryto tyle ile w produktach firmy z Redmond...

Zreszta sami poaptrzcie,nie ma miesaca aby luki w Windowsie nie odkryto.

dlatego uważam,co zapewne wyda się śmieszne,ze nie ta cena,ale B. Geats powienien jeszcze nam dopłacać do tego iż używamy Windowsa[w zasadzie to powinno sie nazywac "Ser Szwajacarski" z racji ogromen ilosci dziur :D.

Narzekam,ale niestety u mnie zmiana systemu nie wchodzi w grę,bo w domu nie poradzili by sobie z Linuxem.

(system) #9

No to może lepiej w ogóle zrezygnuj z korzystania z komputera? :roll:

Przecież:

Zmusza Cie ktoś do korzystania z Windowsa?

Nie sądze, a to:

to już totalny absurd :x

(Tenemos) #10

widze jedno, osoby kozystające z nielegali nie moga sie po prostu przyzwyczaic że jest sprawdzana weryfikacja legalności systemu jak chcemy pobrac jakies łatki :smiley:

bo niestety piraci mogą ściagnąć tylko krytyczne poprawki, a reszte musza dobrze szukać, i tu jest problem i wiele zachodu

ja mam legalny system i nie narzekam, wchodze na win update co miesiac i jakos nic nie powiem na system msa, pozatym nie kaze nikt ci kozystac z windowsa, przesiadz się na linuxa albo przestań kozystac z kompa, to bedzie najbezpieczniejsze :smiley:

(Maciek25 1977) #11

Tak sobie mysle (poprawcie mnie jesli sie myle - to tylko moje spekulacje):

Nic dziwnego ze coraz to pojawiają się nowe dziury w windowsach skoro wiekszosc ludzi go uzywa. Nie czarujmy sie ale windows to najpopularniejszy chyba i najbardziej powszechny dzisiaj system - prawdopodobnie dlatego ze jest duuuuzo prostszy w obsłudze niz linux. I teraz zastanówmy sie: "ataki" na komputer są przeprowadzane w jednym tylko celu - aby zaszkodzić użytkownikowi PC, jak najwiekszej liczbie uzytkowników. Dlatego "hakerzy" nie bawia sie w ataki na Linuksy bo mało osób ich używa. Z reszta gdzies czytałem (ale nie wiem czy to prawda) że i na linuksa już znalezli sposób. Podobnie rzecz ma sie z przegladarkami - gdyby IE nie był najbardziej popularny to ataki odbywałyby sie poprzez FF lub Opere, na które też już z reszta sposoby są.

No ale... Jak zapewniają "spece" z Microsoftu, Vista ma być najbezpieczniejszy. Pozostaje nam czekać i... pewnie rozczarować się, bo hakerzy na wszystko sposób znajdą. Nie zmienia to jednak faktu że i tak go kupię - jak już wyjdzie w tym 2006 roku.

(Krzysiek21) #12

Nie da rady,a wyobrażasz sobie w dzisiejszych czasach odciąc sie od kompa??

Nie,nikt nie zmusza ale Linux dla mnie czarna magia i dla domowników,akrobatą też trzeba być dobrym aby znalesc odpowiedniki pod niego,nie jest to taka prosta rzecz jak sie wydaje.

Czemu absurd??

Absurdem jest to iż sprzedaje towar któy nie dokońca jest bezpieczny.

Nie bedę juz wspomniał o cenie za niego...

Chłopie,a gdzie ja napisałem że korzystam z nielegala :o :o

Jesli juz wszedeś na "śliski" temat to ten kto sie bawi w pirackie kopie nie musi wiele szukac bo znajdzie z łatowscią.

Co do bezpieczeństwa Visty to bardzo wątpie,aby był super,hiper bezpiecznym systemem.

Założe sie ze miesiac nie upłynie od debiutu jak bedzie znan juz pierwsza dziura.

Oczywscie nie mam na myśli pisząc tego posta propagowanie piractwa.[żeby znowu ktoś nie wyrwał słówka jak kolega wyżej o moim nielegalnym systemie]

ale cena 50$ za system jak na Polske,dalej jest wielka barierą.

Zreszta nikt nie napisał jeszcze iż jest to oficjlana cena a tylko orientacyjan.

I podejrzewam,ze jesli nawet 50$ to w USA,w polsce pewnie ok. 100$

(Monczkin) #13

absudr

a w takim razie kto każe ci używać towaru, który jest wybrakowany ??

cena - ludzie - firma ustala taką cenę jaką uważa za słuszną. Może tak weźmiecie pod uwagę kilka rzeczy - praca ludzi, reklama, produkcja, dystrybucja, wsparcie konsumenta etc. Najlepiej by było gdyby rozdawali to za darmo, a i tak pewnie będą narzekać że za drogo. Problemem jest mentalność ludzi, nie ceny

przy dzisiejszym kursie 150 zł to faktycznie bariera :?

no ale ważniejsze jest kupno "super sprzętu" (którego możliwości będą niewykorzystane - wiem co piszę, ponieważ od czasu do czasu jestem wzywany do kompa, który jest maszyną do zabijania, gdzie płakać mi się chce, bo nie stać mnie na taką maszynę - a jest używany do grania i pisania w wordzie i pogaduszkach przez komunikator) gdzie dobre podzespoły kosztują o wiele więcej niż "miałby" kosztować nowy system. A później i tak będą ściągać gierki, bo za drogie... To jest właśnie błędne koło

Jeżeli kogoś nie stać - przykre, ale zbieramy pieniądze, szukamy pracy - w tym wypadku "bieda" nie usprawiedliwia łamania prawa :!:

(Krzysiek21) #14

Kurs kursem,ale spójrz na ceny,na pólce za Windowsa Potoshoba itd.

50$ to bedzie cena porudecnta zapewne..policz sobie jeszcze cenę która dołozy hurtownik i sprzedawca na końcu.

(Monczkin) #15

Photoshopa - wybacz kolego, ale to jest aplikacja przeznaczona dla ludzi zajmujących się zawodowo grafiką, poligrafią etc. do pracy zarobkowej :!:

przecież masz tyle darmowych odpowiedników - chociażby najpopularniejszy gimp !!

czy macromedia studio 8 też ci jest potrzebne do tworzenia stron www ?? - które kosztuje 1000 $ - przecież jest pajączek - dobra alternatywa za niewielkie pieniądze, czy darmowe aplikacje

PS i inne "drogie aplikacje" nie są Ci niezbędne do użytkowania kompa, więc darujmy sobie takie porównania. Jeśli będziesz na tym zarabiać, to kwota ta w pewnym momencie wyda ci się śmieszna, jak za projekt weźniesz połowę ceny kupionego softu :stuck_out_tongue: - kilka projektów i zwraca ci się wydatek

zapewne, a może nie zapewne - to może być równie dobrze cena "sugerowana" - dyskutujemy o czymś co jest przyszłością - a już jest narzekanie :?

powiem tak - jeśli cena będzie taka jaką planują to napewno się skuszę - oczywiście jeśli mój sprzęt to łyknie, a jak nie to zostane przy XP jeszcze przez długi czas

(Madafaker) #16

Osobiście uważam że nie ma się czym "podniecać"...nie wierzę w tak niską cenę.Samemu systemowi nie sprosta większość aktualnie używanych komputerów...przy włączonych "wodotryskach" do płynnej pracy 1GB ramu musi być na pokładzie.

(Siekiera666) #17

35 dolców cena lukS

(Tenemos) #18

ja proponuje kłudeczkę na temat, bo temat zaczyna schodzić na psy :confused:

(Centrumopowiastek) #19

Proszę --> topic_lock.gif

(Krzysiek21) #20

No i tutaj się zgodzę,wpierw trzeba się w dobrą maszynę zaopatrzyć,aby system ruszył.

Niestety co rok,to coraz wieksze wymagania różnych aplikacji.

A co od cney to ównież nie wierzę w dobre intencje M$ i to jesszcze po takiej cenie.

Póki co spekulacje i nic wiecej.

Ja to tylko podałem jako czysty przykład,np dla mnie był by w ogóle nie przydatny.

Zgadzam się z kolega,bo temat zaczyna się robić strasznie drażliwy.

niekórzy zaczynaja wdeptywać na nie własciwą scięzke .

Jaka bedzie cena faktyczna,to przekonamy się w przyszłym roku.