Vista zabiera miejsce z C: sama

(Lewy Master) #1

Witam. Jestem posiadaczem Visty Ultimate i zastanawia mnie jeden fakt. Mianowicie zgralem filmy na pulpit chyba z 4 albo 3 mniejsza o to. Miałem ponad 25 Gb na dysku C: a po ich zgraniu zostało 22,5 Gb. Usunałem je a jak było po zgraniu tak zostało i wcale nie zamierza wrócic do poprzedniego stanu. Proszę o pomoc

(Mateuszlak) #2

Przywracanie systemu hibernacja, kopia zapasowa, te programy mogły ci zjeść tyle pamięci :mrgreen:

Też tak mam :stuck_out_tongue:

(Lewy Master) #3

Tzn Co mam przez to rozumiec? Nic nie przywracalem tylko normalnie uruchomiłem komputer ponownie i zostało nadal tak jak po zgraniu. Irytuje mnie to jak nie wiem.

(Kubakuderski) #4

no po prostu to nie filmy tylko vista se cuś robi ze swoimi plikami…w jeden dzień potrafi mi przytyć o 2,5 gb a 2 schudnąc o 3 GB…to normalne

(Lewy Master) #5

Dzieki za uspokojenie mnie. Wiem ze potrzebuje miejsca no ale żeby nagle 3 Gb znikneło to jest dla mnie nie pojete … niech robia tego sp1 bo ten system narazie u mnie traci wiele!

(Błyskawica P-śl) #6

A może po prostu użył byś programu “Defragmentator dysków” i przeprowadził defragmentacje.

(Mayron) #7

SP tego nie zmieni… to bardzo przyśpiesza pracę komputera ;] Poza tym masz wymagania… Miejsce przeznaczone dla Visty do minimum 40GB ;]

(Rymaniak) #8

System zapisuje to co skasowałeś na wypadek “Przywracania Systemu”. Jak chcesz odzyskać miejsce to musisz usunać punkty przywracania > PPM na Komputer itd. Windows XP robi to identycznie tylko nikt się temu tak panicznie nie przygląda.

(Lewy Master) #9

Tak mam 40 GB pod Viste :slight_smile:

(Mihau X64) #10

Ja mam 30GB i wyłączyłem przywracanie :slight_smile: i mam 15GB wolne :stuck_out_tongue:

(Zspzg) #11

Wow to jest lekko chyba przesadzone aby na sam system minimum tyle miejsca. No chyba że się korzysta z przywracania systemu, hibernacji itd :smiley: Sam mam 20 GB z czego maksymalnie Vista mi z 10 zjadła zanim zrobiłem tam małe porządki (wcześniej wspomniane dwa punkty jak stare aktualizacje, temp systematycznie, jakieś chore filmiki - pokazówki…)

(Kolmar) #12

Heh jak się instaluje dużo programów to 20-25GB całkowicie wystarczy na długie lata, no pod warunkiem, że nie instalujesz takich progsów jak np. Visual Studio :smiley:

(zygmunt01) #13

Jeśli chcesz odzyskać utracone miejsce na dysku poprzez rozepchanie Visty,użyj Defragmentatora O&O i z pięciu możliwości defragmentacji wybierz przynajmniej trzecią -zaznacz opcję “COMPLETE/name”,a zobaczysz znacznie więcej wolnego miejsca,spróbuj.Po przetestowaniu innych defragmentatorów żaden inny nie odzyskał tyle miejsca.

(klopas) #14

usuń plik hiberfil.sys i wyłącz przywracanie systemu… i zmniejsz pagefile.sys :wink:

usuwanie hiberfil.sys:

klikasz na klawiaturze logo windows + R

wklejasz:

powercfg -h off

przybędzie trochę miejsca

wyłączanie przywlacania systemu:

PPM na Komputer

i klikasz na zaawansowane ustawienia systemu (po lewej)

i klikasz na zakładkę ochrona systemu

i odznaczamy wszystko co jest zaznaczone

i Zastosuj

zmniejszenie pagefile.sys

PPM na Komputer

i klikasz na zaawansowane ustawienia systemu (po lewej)

i tam gdzie pisze wydajność to klikamy ustawienia

potem na zakładkę zaawansowane

i na dole jest przycisk Zmień…

klikamy go i odznaczamy na samej górze “automatycznie zarządzaj…”

klikamy na rozmiar niestandardowy i ustalamy jaki chcemy… (oczywiście wpływa to na wydajność systemu)