Vista zabiera miejsce z C: sama

Witam. Jestem posiadaczem Visty Ultimate i zastanawia mnie jeden fakt. Mianowicie zgralem filmy na pulpit chyba z 4 albo 3 mniejsza o to. Miałem ponad 25 Gb na dysku C: a po ich zgraniu zostało 22,5 Gb. Usunałem je a jak było po zgraniu tak zostało i wcale nie zamierza wrócic do poprzedniego stanu. Proszę o pomoc

Przywracanie systemu hibernacja, kopia zapasowa, te programy mogły ci zjeść tyle pamięci :mrgreen:

Też tak mam :stuck_out_tongue:

Tzn Co mam przez to rozumiec? Nic nie przywracalem tylko normalnie uruchomiłem komputer ponownie i zostało nadal tak jak po zgraniu. Irytuje mnie to jak nie wiem.

no po prostu to nie filmy tylko vista se cuś robi ze swoimi plikami…w jeden dzień potrafi mi przytyć o 2,5 gb a 2 schudnąc o 3 GB…to normalne

Dzieki za uspokojenie mnie. Wiem ze potrzebuje miejsca no ale żeby nagle 3 Gb znikneło to jest dla mnie nie pojete … niech robia tego sp1 bo ten system narazie u mnie traci wiele!

A może po prostu użył byś programu “Defragmentator dysków” i przeprowadził defragmentacje.

SP tego nie zmieni… to bardzo przyśpiesza pracę komputera ;] Poza tym masz wymagania… Miejsce przeznaczone dla Visty do minimum 40GB ;]

System zapisuje to co skasowałeś na wypadek “Przywracania Systemu”. Jak chcesz odzyskać miejsce to musisz usunać punkty przywracania > PPM na Komputer itd. Windows XP robi to identycznie tylko nikt się temu tak panicznie nie przygląda.

Tak mam 40 GB pod Viste :slight_smile:

Ja mam 30GB i wyłączyłem przywracanie :slight_smile: i mam 15GB wolne :stuck_out_tongue:

Wow to jest lekko chyba przesadzone aby na sam system minimum tyle miejsca. No chyba że się korzysta z przywracania systemu, hibernacji itd :smiley: Sam mam 20 GB z czego maksymalnie Vista mi z 10 zjadła zanim zrobiłem tam małe porządki (wcześniej wspomniane dwa punkty jak stare aktualizacje, temp systematycznie, jakieś chore filmiki - pokazówki…)

Heh jak się instaluje dużo programów to 20-25GB całkowicie wystarczy na długie lata, no pod warunkiem, że nie instalujesz takich progsów jak np. Visual Studio :smiley:

Jeśli chcesz odzyskać utracone miejsce na dysku poprzez rozepchanie Visty,użyj Defragmentatora O&O i z pięciu możliwości defragmentacji wybierz przynajmniej trzecią -zaznacz opcję “COMPLETE/name”,a zobaczysz znacznie więcej wolnego miejsca,spróbuj.Po przetestowaniu innych defragmentatorów żaden inny nie odzyskał tyle miejsca.

usuń plik hiberfil.sys i wyłącz przywracanie systemu… i zmniejsz pagefile.sys :wink:

usuwanie hiberfil.sys:

klikasz na klawiaturze logo windows + R

wklejasz:

powercfg -h off

przybędzie trochę miejsca

wyłączanie przywlacania systemu:

PPM na Komputer

i klikasz na zaawansowane ustawienia systemu (po lewej)

i klikasz na zakładkę ochrona systemu

i odznaczamy wszystko co jest zaznaczone

i Zastosuj

zmniejszenie pagefile.sys

PPM na Komputer

i klikasz na zaawansowane ustawienia systemu (po lewej)

i tam gdzie pisze wydajność to klikamy ustawienia

potem na zakładkę zaawansowane

i na dole jest przycisk Zmień…

klikamy go i odznaczamy na samej górze “automatycznie zarządzaj…”

klikamy na rozmiar niestandardowy i ustalamy jaki chcemy… (oczywiście wpływa to na wydajność systemu)