Vista zachowuje się jak wirus

Witam. Mam następujący problem. Otóż mieszkam w akademiku i sieć do której należ (akademicka), co dwa dni blokuje mój komputer ponieważ stwierdza iż mam zawirusowany komputer. Byłem u administratora sieci i dowiedziałem się że system Vista robi niesamowity ruch w sieci, nawet podczas bezczynności pracy komputera i sieć wykrywa go jak wirusa. Dowiedziałem się jednak że jest możliwość aby powstrzymać takie działanie systemu. Administrator wspomniał coś o firewallu, że można pogrzebać i nie będzie systemu wykrywało jak wirusa. Macie może jakieś propozycje ?? Z góry serdeczne dzięki.

mi się zdaje że nie to winna Visty :lol: może masz jakiś syf na innej partycji ? przeskanowałeś jak nie to pobierz Kasperski i przez skanuj dokładnie komputer :smiley: TYLKO WIESZ WERSJE TRIAL mówie po to że MODY się wściekają i gdy bym tego nie napisał bym był oskarżony

Myślę, że skaner on-line też by się sprawdził :wink: Niemniej jednak zgadzam się z kolegą - to raczej nie wina systemu, “fachowy” administrator może niepotrzebnie wszystko zrzucać na Vistę ;] Zrób solidnego skana i zobacz co wyjdzie :slight_smile:

podaj log z combofix

Skany były robione przez kilka antywirusów. Jestem pewien że w kompie nie mam żadnego syfu. Natomiast rozmawiałem z kumplami z innych pokoi i oni również twierdzą że Vista to syf. W takim razie będę musiał zmienić system operacyjny na Win Xp. Tylko muszę się z tym pobawić, poniewaz na przeszkodzie stoi dysk SATA w laptopie ;/

Vista to nie syf.

Kruchy22 , tak zgodzie się z tobą vista to nie syf jestem prawie w 100% zadowolony z zakupu tego systemu

Zainstaluj to http://www.instalki.pl/programy/downloa … onitor.php i dowiedz się co tak grzebie w sieci.

od kiedy ten problem występuje?

czy wcześniej miałeś ten problem?