Vista zajmuje za dużo miejsca na dysku

Nie wiem dlaczego, ale Vista którą dzisiaj zainstalowałem, waży teraz pół partycji 93GB. Na partycji systemowej nie było instalowanych żadnych programów oprócz aktualizacji i Office’a 2007. Proszę o pomoc! ;/

nie wiem czy juz takich tematów nie było kilkanaście ale odpowiem.

Zapewne masz nie wyłączone przywracanie systemu i już się stworzyło kilka punktów, a wista troche jednak zajmuje stąd ten rozmiar

sprawdź: mojkomputer>wlasciwosci systemu>zaawansowane ustawienia systemu>ochrona systemu> i usun i odznacz punkty przywracania jeśli ci są nie potrzebne :]

Albo zrób oczyszczanie dysku: Start -> wpisz ocz… -> Oczyszczanie dysku -> wybierz dysk -> wybierz co ma usunąć -> OK

http://www.vista.pl/porady/343_zwalniamy_miejsce_na_dysku_po_instalacji_sp1_dla_visty.html

http://www.vista.pl/porady/349_problem_z_objetoscia_na_dysku_twardym_vista_.html

…i tak jak wcześniej - usuń poprzednie punkty przywracania systemu, a co do tej funkcji to bym jej całkowicie nie wyłączał. W najmniej oczekiwanym momencie może okazać się niezbędna.

Sam office przy domyślnej instalacji zajmuje tyle że głowa mała, powywalaj z niego te składniki z których nie korzystasz.

Poza tym kliknij sprawdź we właściwościach katalogu windows ile on zajmuje, to będziesz wiedział czy to wina systemu

To nie przywracanie systemu i Office, a Oczyszczanie Dysku nic nie daje. ;/

Dodane 14.06.2009 (N) 14:22

Zmieniłem plik stronicowania z dysku C na D, teraz zajmowane jest 30GB. CCleaner może usunąć tylko 20mb. Może ktoś podać lokalizację foldera z instalatorami aktualizacji?

Wyczyść zawartość folderu SoftwareDistribution

A gdzie jest ten folder bo Vista znaleźć nie może?

ten folder znajduję się w najprostszej możliwej lokalizacji

*C:\Windows*

Ja mam taki problem, dysk systemowy (sa tam wszystkie programy i windows) ma poj. 144GB, wolne jest 116GB, a wszystkich foldery i pliki na tym dysku (ukryte rowniez) zajmuja ok 19GB. Robilem oczyszczanie dysku, usunalem punkty przywracania systemu, skanowalem i czyscilem ad-awarem, ccleaner, odkurzaczem. Gdzie jest brakujace 9GB? Co sie z tym dzieje?