Vista - zatrzymywanie sie isntalacji wieszkych gier

Witam!

Otoz mam cholerny problem z vistą. Instalacja wiekszosci gier (Crysis Warhead, Wiedzmin, Dodatek do niego i pare innych) po prostu zatrzymuje sie gdzies na 50-60% (nawet na 30-40, 90) i po prostu staje! Instalator nie reaguje nawet jak wyjme plyte, ani na “Anuluj” moge go wylaczyc jedynie przez menadzer. Męcze sie juz z tym od 2 tyg… Usunąłem nawet AVG 8.5 z ORYGINALNA LICENCJĄ! zeby temu zapobiec i absolutnie guzik to dało! Jeżeli KTOKOLWIEK mial taki problem, bardzo prosiłbym o pomoc bo idzie cholery dostać >.>…

Ps. Niektore gry typu Fable lost chapters, Medieval Ii Total War, Wszystkie Fallouty czy chocby simsy, isntalowały sie dobrze… A tu… Wiedzmin zdycha ;x

Problem jest o tyle irytujacy, iz mam oryginalne wersje tych gier! Spelniam ich wszystkie wymagania.

Gf 9800 GT 512, 4 GB ram, Intel Core 2 DUO E7400@ 2.80 ghz. Windows vista 32

Czy instalujesz te gry z uprawnieniami admina? Może spróbuj wyłączyć UAC. Może ktoś włączył kontrolę rodzicielską?

Jeśli to rzeczywiście problem z instalshieldem to radzę odrazu przeinstalować system. Niby są jakieś sztuczki na naprawianie go, ale z moich osobistych doświadczeń wiem, że dużo szybciej i zdrowiej (nerwy!) było mi przeinstalować system.

Jeśli chodzi o AVG, sam mam go zainstalowanego (free) i nie powoduje on u mnie żadnych konfliktów.

I jeszcze jedno: Może po prostu trzeba poczekać dłuższą chwilę. Może wszystkie te gry wymagają jakiegoś składnika, którego nie masz i próbują go zainstalować?

Ja np. mam tak, że jak pobiorę jakąś instalkę i kliknę 2-razy to z 5 minut mija zanim się wyświetli komunikat UAC. A kompa mam podobnego jak ty. I żadne reinstalki systemu nie pomagają więc to urok systemu. Może tak samo jest u ciebie. Zrób sobie herbaty, albo kawy nastaw instalkę i poczekaj z pół godziny. Może jak raz to przeczekasz to potem już będzie się szybciej instalować?

Jutro sprobuje sformatowac i ew pochwalę sie rezultatami. Co do czekania to zdarzalo sie ze zostawialem kompa z instalka na cala noc, rano nie bylo wiecej niz 40%.

Tak, mam uprawnienia i kontroli rodzicielskiej nie ma.

Może nie trzeba, aż formatować? Możesz spróbować wybrać napraw ten komputer…

na bank macie coś zwalone lub nie wyłączyliście zbędnych procesów. U mnie Vista chodzi tak samo szybko jak XP ba Wiedźmin i reszta instalują się szybko tylko instalka Test Drive Unlimited zatrzymuje się na 1% i stoi przez 5 minut a potem rusza.

Ufff, czyli to nie tylko u mnie takie problemy.

Jedyny sposób, by to rozwiązać, to przekopiować zawartość płyty do jakiegoś katalogu na dysku i stamtąd odpalić installera. Wtedy instaluje się wszystko bez problemu.

Dziwne, że już kawał czasu od premiery Visty upłynął, a do tej pory nie wyszła łatka naprawiająca tego uciążliwego buga. Dodam, że nie jest to wina DVD-Romu, ponieważ zgranie płyty na obraz i próba instalacji z niego, też nie pomaga.

Czasami jest to brak niektórych bibliotek direct X.Pobierz z Micrsoftu plik direct X reditst marzec 2009.

Sprawdź czy dysponujesz najnowszym programem windows installer 4.5 .Zdarza się ,że gra wymga do instalacji środowiska .NET Framework 3.5 .

Twój komputer jest nowy? Też miałem taki problem, ale po jakimś czasie sam zniknął. Poprostu procesor musiał trochę pokręcić, teraz jest wszystko ok;). Kiedy kupiłeś komputer? I prawdź też to co powiedział kolega nade mną, a w szczególności instaler i środowisko NET.Framework

A jednak to też nie zawsze pomaga i czasem trzeba próbować instalować grę po kilka razy.

Biblioteki mam najnowsze.

Powyższe mam w dokładnie takiej wersji jaką podałeś.

Komputer ma trochę ponad rok. Ale problemy jak były, tak są. Jego konfiguracja jest następująca:

Procesor INTEL CORE 2 DUO E8500 - 3.16 GHz

Pamięć OCZ DDR2 4096 MB / 1066 (2x 2048 MB) - Reaper HPC, CL5

Dysk SEAGATE 1 TB, 32 MB, 7200, 3.5", SATA II

Karta PCIex ASUS GF GTX 280 1024 MB DDR3 / 512 bit

Karta muzyczna ASUS XONAR DX - PCI Express

Nagrywarka LG GH22NP20 - 22x DVDRW DL, IDE, BOX

Zasilacz TAGAN TG600-U33 - 600 W

Obudowa ZALMAN - GS1000

Klawiatura LOGITECH

Mysz LOGITECH S96 - optyczna, PS/2, czarny

Program MICROSOFT Windows VISTA Home Premium PL SP1 OEM - 32 bit, DVD

Płyta główna ASUS P5Q - P45, DDR 2, PCI-Ex, S-775

Monitor HYUINDAI 24’’ N240WD

Zapewne takie bzdety jak mysz, czy klawiatura nie mają tu znaczenia, ale skopiowałem całość :slight_smile:

To jest nie do pomyślenia, że po wydaniu kasy na najlepszy możliwy sprzęt pojawiały się takie problemy, których nigdy nie było na starszych kompach i systemach. Przecież im nowsza wersja, tym powinna być lepsza, a nie gorsza. Po kiego grzyba grzebali w tym installerze? I dlaczego mimo tego, że minęło tyle czasu od jego wypuszczenia, nie pojawiła się jeszcze aktualizacja automatyczna naprawiająca to?