Vista zgubiła Napędy Optyczne

Otóz… mam taki problem… znajomemu sprawdzalem na moim komputerze jego nowo kupioną karte telewizyjną. Sama karta niczego sobie ale oprogramowanie to kompletne dno… nawet nie wiem co to bylo jakie " Home Theater " …Oprogramowanie zainstalowalem bo znajomy mowil ze wogole tu nie ma zadnej funkcji ogladania TV… no to postanowailem to sprawdzic… i jak sie okazalo mial racje… teraz gdy usunalem ta aplikacje… nie widze wogole DVD i Nagrywarki a w menadzerze urzadzen widnieje…

beztytu322ukf9.th.jpg

Nie ma opcji przywrócenia sterowników… a wszystko niby pokazuje ze pracuje poprawnie… uaktualnienie sterownikow nie pomaga bo niby jest OK… ale we wlasciwosciach tych urzadzen pisze…

"System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie." i na tym sie konczy…Co moge zrobic by to przywrocic ? W gre nie wchodzi format lub ponowna instalacja…

Jeżeli napędy optyczne Masz podpięte osobno do kontrolera IDE:

  • to wyłącz w BIOSIE SECONDARY IDE Channel i uruchom Vistę;

  • przy ponownym restarcie wejdź znowu do BIOSu i włącz obsługę kontrolera - uruchom Vistę powinna wykryć nowe urządzenia;

Pozdrawiam

Wykryc to ona wykrywa… i wsio bylo jak jest i nic nie działa…W moim komputerze poprostu nie ma tego…A z niczym nie kombinowałem…

Na logike wybierz w menadrzeze oba napedy i odinstaluj je, restart i powinno byc ok sam tak mialem i poszło.

Kliknij na problematyczne napędy w Menadżerze urządzeń i powinno pisać z czym są problemy.

A tak swoją drogą, w pracy na kompie którym aktualnie się bawimy testując Vistę też pojawił się taki problem po odinstalowaniu sterowników albo do ATI, albo do karty telewizyjnej Pinacle (nie wiem który dokładnie jest winowajcą, bo obydwa sterowniki odinstalowywane były równocześnie).

Czyżby jakiś bug w systemie który miał być tak cudowny?

U mnie tak bylo po jakims programie do karty TV… juz nie pamietam jego nazwy ale to straszny badziew… home theater cos mi sie kojarzy… ale to nic wspolnego nei mialo z karta wiec nie wiem po co sprzedajacy z allegro dolaczyl ten program…Ja przy usuwaniu sterownikow ATI nie mialem tego problemu wiec… pewnie… cos nie tak z tymi TV jest…Jeszcze zeby to obsluzyc na Viscie aby hulalo to pelna sztuka…

To co pisze problematycznego… to to co wymienilem w pierwszym poscie

Odinstalowanie rowniez nie pomaga… Znajomy mial tak samo po tym programie w XPeku. Wypinanie z tasmy tez nie pomaga.

Ja też tak miałem z tymi napędami, ale po zainstalowaniu NERO 7.7.5.1. Potem zrobiłem przywracanie systemu i było OK! Miałem wtedy dwa systemu XP i Vistę.

Po kilku tygodniach zrobiłem formata całego dysku i zainstalowałem tylko Vistę :stuck_out_tongue: Bałem się wtedy instalować NERO z wiadomych przyczyn :mrgreen: , ale po jakimś czasie zainstalowałem i było OK!

Z tego co widze to Windows nie moze zaladowac sterownika CD ROMU. Zapewne… tamten program usunal ze soba ten sterownik. Moze zainstalowanie Daemona… by pomoglo ? Z tego co pamietam …Daemon instalowal sterownik do swoich CD ROM’ow… co o tym sadzicie?

http://support.microsoft.com/kb/320553/pl

Niestety nic to nie pomaga w Viscie…Artykul bardziej tyczy sie XP anizeli Visty… Mimo tego probowałem i nie działa… Odinstalowanie na " szybko " i szukanie nowego sprzetu lub zmian we sprzecie tez nie pomaga. Zainstalowalem Deamona… i nawet CD ROM z Deamona ma wykrzyknik w menadzerze urzadzen i nie jest widoczny w moim komputerze…

Złączono Posta : 27.02.2007 (Wto) 9:25

Ten program dokladnie nazywał się… " InterVideo Home Theater "

Liczę na Waszą pomoc

Złączono Posta : 27.02.2007 (Wto) 17:34

Dobra ponowna instalacja tegoz programu naprawila straty