Vista zmieniła się w windows 98

Mam oryginalną Viste Home PRemium. Włączyłem komputer na noc, bo mniałem włąćzone ściąganie. Uruchomiłem program cwk (czasowy wyłącznik komputera), z którego już kilkakrotnie korzystałem. Komputer według planu wyłączył się o 5.30. Ja włączyłem go potem o 7.30. Na początku nie chciał się w ogóle włączyć. Chyba z 10 minut czekałem aż pojawi się okno w którym mam wpisać hasło. Potem następne 10 minut i ujrzałem… Wszystko było takie jak w windowsie 98. Szary, zwykły pasek start. Takie same okna. Gdy chciałem zmienić wygląd na windous Vista w ogóle nie było takiej opcji. Znikła! !!

nic nie kombinowałeś z ustawieniami stylów/skinów w Viście ?

Start/uruchom/wpisz services.msc i sprawdź czy masz uruchomioną usługę kompozycji

panel sterowania-system-zaawansowane-efekty wizualne ustawienia

zaznacz wszystkie

powinno byc dobrze

A nie zainstalowała się czasem w nocy aktualizacja sterownika karty graficznej?

Sprawdź ostatnio zainstalowane aktualizacje.

Jeśli masz włączone w kompie automatyczne aktualizacje (domyślnie pobierane są o godz. 3:00) to pewnie jest tak jak poprzednik mówi, zainstalowała ci się jakaś “wredna” aktualizacja. Przejdź do folderu C:\Windows\Softwaredistribution\download\ i sprawdź w podglądzie szczegółowym czy aby nie zainstalowała się jakaś aktualizacja właśnie w tym czasie kiedy miałeś kompa włączonego. Jak zlokalizujesz to przejdź do -> “programy i funkcje” w panelu sterowania i ją odinstaluj.

Acha bo bym zapomniał -> wszystkie zainstalowane aktualizacje wylistowane będą po naciśnięciu opcji “wyświetl zainstalowane aktualizacje”, tak na marginesie, ale pewnie już to wiesz.