Vista zżera aż tyle RAMu!?

Mam Zainstalowaną Vistę Ultimate 64bit.

Pamięć Geil Ultra 2x 1 GB

Procek E6600

Płyta Asus P5W DH DeLuxe

Mimo to że mam mało zainstalowanych i uruchomionych programów zegary pokazują non stop (nawet jak nic nie robię) 55-60% wykożystania pammięci RAM!

O co tu chodzi! !!

Zapomniałem dodać że mam dwa dyski twarde spięte w raid 0 (2x 500GB).

Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

Na domiar złego we właściwościach dysku (bo widzi jako jeden, 931Gb) zawartość wzyskich folderów wynosi 60 GB a we właściwościach samego dysku pokazuje mi że zajęte jest aż 200 GB!

Z tego co wyczytałem 60 GB na dyskach spiętych w raid 0 to tak jak 120 GB ale nie 200!

Podpowiedzcie mi bo już mi głowa pęka a jestem jeszcze (jak widać)zielony.

przecież to normalne.

2 GB ram na Vista Ultimate 64bit to jak na 256 ram w xp . taka prawda niestety

Vist tyle żre jak nic nie robisz?? Vista wykożystóje ram i dysk dynamicznie, czyli jak włączasz np. gre to zwalnia dla niej dużo pamięci.

No tak, ale ja nic nie robię, a zegary nie schodzą poniżej 57%.

ja mam teraz włączną operę, thunderbirda x64, total commandera, tlen i pare innych śmieci i mam zajęte 1108 z 2037MB (54%) ramu.

ten typ tak ma :wink:

Ja jak nic nie robie to 40%-42% … A jeśli chodzi o gry to nie czuć różnicy w porównaniu z xp … Przykład ? Nfs Carbon , Colin Mcrea Dirt …One potrzebują conajmiej 1 gb , ja je mam , i ok chodzi !!

Zarządzanie pamięcią,częśc pamięci użyta jest na bufory przyśpieszające dostęp do dysku,przechowywanie często uruchamianych programów,podobne do Linuxa,tylko oczywiście tam jest to lepiej zrobione i np. Ubuntu przy 1 GB ram nie używa swapa.

Sam piszesz,że nie czuc różnicy,bo na czas gry bufory są zwalniane i zwolniona pamięc idzie na potrzeby gry