Vistaz express upgrade-pytanie o instalację


(xomo_pl) #1

czy można zainstalować viste z express upgrade jako czysta instalacja czy trzeba jako uaktualnienie systemu windows? pytam bo słyszałem gdzieś że tylko przez aktualizacje. prawda to?


(wojownik) #2

cześć niby tak,ale jakis miesiąc temu na głownej stronie dobrych byl artykuł w ktorym byla opisana możliwosć zainstalowania upgrate visty niby na czysto nie na xpeka -poszukaj


(xomo_pl) #3

"Paul Thurrott donosi, że jest sposób, aby zainstalować Windows Vista Upgrade na czystym dysku. Wystarczy zabootować komputer z płyty DVD z uaktualnieniem, a następnie zwyczajnie zainstalować system - bez wpisywania klucza produktu. To właśnie klucz produktu rozróżnia czystą instalację od uaktualnienia. Po zakończeniu takiej instalacji należy uruchomić komputer ponownie z płyty DVD i rozpocząć w ten sam sposób proces "uaktualnienia" Windows Vista do... Windows Vista, tym razem już z kluczem uaktualniającym."

ale zagmatwane......

winika z tego w skrócie tak:

1instaujemy viste bez podawania klucza produktu

2 po zakonczeniu uruchomić pc z płyty dvd i uaktualnić viste do visty z kluczem uaktualniającym....

dziwna metoda ale jeśli działa to nie jest tak żle.

tylko przecierz zaaktualizovanie visty do visty też ją troche spowolni... wię zastanawiam się czy nielepiej zrobić tak:

format i ponowna instalacja xp i ukaktualnić do visty

denerwuje mnie ta dziwna polityka M$ przecierz mogli dać jakiś sprawdzacz czy na dysku jest xp a nie rzeby trzeba było instalowac jako uaktualnienie na przestarzały system.

które w/g was forumowiczów rozwiązanie lepsze???