[Visual Basic 2008] Transfery Plikow

Pare pytan odnsnie Visual Basic: :smiley:

1.(Najwazniejsze) Jak moge (np. wykorzystac telnet) aby np. z jednego komputera wyslac tekst z TextBox1 lub plik np. plik.exe,na drugi ktory zostanie zapisany??

2.Jak wstawic(upload) plik na serwer ftp??

PS. 3.Jak odczytac date/godzine i zapisac ja w pliku??

jesli ktos moze odpowiedziec to prosilbym o wytlumaczenie ew. kod :smiley:

1. Trzeba napisać aplikacje wysyłającą i odbierającą dane i uruchomić je na na komputerach. Przestrzenie nazw do wykorzystania: System.Net

2. Klasa System.Net.FtpWebRequest.

3. System.DateTime.Now - aktualna godzina. System.IO.FileStream - klasa do obsługi plików.

Proszę innych użytkowników o niepodawanie kodu, bo taki kod nie będzie miał żadnych właściwości dydaktycznych(to co napisał jest zbyt proste, no może oprócz zadania pierwszego, ale ono też trudne nie jest).

znalazlem takie cus http://www.eggheadcafe.com/articles/20020323.asp

lecz za duzo z tego kodu nie rozumiem :x

czy moglbys mi to krok po kroku wytlumaczyc(System.Net)?? :slight_smile:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Tutaj nie ma co tłumaczyć. Otwierasz połączenie TCP/IP ze wskazanym IP na wskazanym porcie, po stronie odbierającego włączasz nasłuchiwanie na danym porcie i jeśli wysyłający chce się połączyć odbierasz połączenie. Wysyłający, po akceptacji połączenia, wysyła to co chce i zrywa połączenie. Odbierający odbiera wszystko to co wysłał wysyłający do zerwania połączenia. Przy następnym wysyłaniu wszystko się powtarza.

W jakim formacie wyślesz to już Twoja sprawa(możesz wysłać jakiś nagłówek typu czy to plik, czy nie, jego nazwę, etc.). Do zrealizowania tego można wykorzystać System.Net.WebRequest albo System.Net.FileWebRequest. Do nasłuchiwania można wykorzystać System.Net.Sockets.Socket. Po dokładniejszy opis odsyłam do MSDN.

Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem.