[Visual Basic 2008] Transfery Plikow

Pare pytan odnsnie Visual Basic: :smiley:

1.(Najwazniejsze) Jak moge (np. wykorzystac telnet) aby np. z jednego komputera wyslac tekst z TextBox1 lub plik np. plik.exe,na drugi ktory zostanie zapisany??

2.Jak wstawic(upload) plik na serwer ftp??

PS. 3.Jak odczytac date/godzine i zapisac ja w pliku??

jesli ktos moze odpowiedziec to prosilbym o wytlumaczenie ew. kod :smiley:

  1. Trzeba napisa膰 aplikacje wysy艂aj膮c膮 i odbieraj膮c膮 dane i uruchomi膰 je na na komputerach. Przestrzenie nazw do wykorzystania: System.Net

  2. Klasa System.Net.FtpWebRequest.

  3. System.DateTime.Now - aktualna godzina. System.IO.FileStream - klasa do obs艂ugi plik贸w.

Prosz臋 innych u偶ytkownik贸w o niepodawanie kodu, bo taki kod nie b臋dzie mia艂 偶adnych w艂a艣ciwo艣ci dydaktycznych(to co napisa艂 jest zbyt proste, no mo偶e opr贸cz zadania pierwszego, ale ono te偶 trudne nie jest).

znalazlem takie cus http://www.eggheadcafe.com/articles/20020323.asp

lecz za duzo z tego kodu nie rozumiem :x

czy moglbys mi to krok po kroku wytlumaczyc(System.Net)?? :slight_smile:

Zapoznaj si臋 prosz臋 z t膮 stron膮 i zmie艅 tytu艂 na

konkretny. Inaczej temat poleci do 艣mietnika.

Tutaj nie ma co t艂umaczy膰. Otwierasz po艂膮czenie TCP/IP ze wskazanym IP na wskazanym porcie, po stronie odbieraj膮cego w艂膮czasz nas艂uchiwanie na danym porcie i je艣li wysy艂aj膮cy chce si臋 po艂膮czy膰 odbierasz po艂膮czenie. Wysy艂aj膮cy, po akceptacji po艂膮czenia, wysy艂a to co chce i zrywa po艂膮czenie. Odbieraj膮cy odbiera wszystko to co wys艂a艂 wysy艂aj膮cy do zerwania po艂膮czenia. Przy nast臋pnym wysy艂aniu wszystko si臋 powtarza.

W jakim formacie wy艣lesz to ju偶 Twoja sprawa(mo偶esz wys艂a膰 jaki艣 nag艂贸wek typu czy to plik, czy nie, jego nazw臋, etc.). Do zrealizowania tego mo偶na wykorzysta膰 System.Net.WebRequest albo System.Net.FileWebRequest. Do nas艂uchiwania mo偶na wykorzysta膰 System.Net.Sockets.Socket. Po dok艂adniejszy opis odsy艂am do MSDN.

Mam nadziej臋, 偶e niczego nie pomin膮艂em.