Visual Basic C++ - Problem z komendami

Witam

Ci którzy znają język C++ i tworzą programy na VB, proszę pomóżcie!

Mam taki problem że w ogóle nie znam tego języka!

Znam tylko proste rzeczy np.:

Text1.Text = (“Test”)

Chciałbym zrobić coś lepszego.

Pomóżcie! Napiszcie znaczenie tych wszystkich komend które są w VB

co ma visual basic do C++? oprócz tego że to 2 różne języki programowania :wink:

w c++ wyświetalnie tekstu to:

std::cout << “bla bla” std::endl;

:wink:

C++ a VB to zupełnie inne języki. Jeśli chcesz się nauczyć C++ zakup książkę, poczytaj tutoriale w internecie. VB obecnie jest mało wykorzystywany (głównie w wordzie/excelu), ma małe możliwości i jest dość wolny. C++ zaś ma ogromne możliwość, ale jest dość ciężki do nauki.

PS. pojęcie KOMENDY języka programowania nie istnieje :wink:

Czyli C++ to całkiem co innego, bo myślałem że to text1.text = (“TEST”) to jest właśnie C++. Ach chyba zrezygnuje z pisania programów…

ściągnij sobie PDF

Od zera do gier kodera

to chyba najlepszy megatutorial dla c++ :wink:

ma ponad 500str. ale i tak mnie to nie zniechęca :stuck_out_tongue:

no i nie jest pisany przez sztywniaka bez poczucia humoru :wink:

A wracając do tematu - tutaj masz opisanie kilk najczęściej używanych funkcji w VB

http://vb4all.pl/teoria/iso2/funkcje/funkcje.htm

Witam mam sprawę

Piszę pewne makro w excelu 2003 w VB i sprawa wyglada tak. Mam na formatce przycisk i 3 okna do wpisywania tekstu. Wpisuje cos w 1 okno wpisuje cos w drugie a w 3 oknie ma byc wartość czasowa (okres czasu w postaci godziny:minuty) tak, żeby nic innego nie dalo sie w to 3 okno wpisac. Po wpisaniu chcialbym aby to co bylo wpisane w oknie 1 , 2 i 3 po kliknieciu na przycisk skopiowało sie do arkusza 1 w kom A1,B1 i C1(czas) jesli czas wpisany był dłuższy niz np. 25 godzin i 30 minut. Jesli nie to zeby nic sie nie działo. No i po kazdym kliknieciu czy skopiowaniu do arkusza badz nie te 3 textboxy maja sie automatycznie wyczyscic.

Ja pierwszy raz sie tym zajmuje narazie napisalem takie cos:

Private Sub CommandButton1_Click()

Worksheets(“Arkusz1”).Range(“C1”).Value = TextBox3.Value

TextBox3.Value = Format(TextBox3.Value, “hh:nn”)

If TextBox3.Value > “25:30” Then

Worksheets(“Arkusz1”).Range(“A1”).Value = TextBox1.Value

Worksheets(“Arkusz1”).Range(“B1”).Value = TextBox2.Value

End If

End Sub

Problem polega na tym ze w to okno gdzie ma byc czas mozna wpisywac co sie chce a jak wpisze cos w ten sposob 25:30 to mi wyrzuca 01:30 czyli liczy tylko do 24h. No i nie wiem co zrobić żeby po kliknieciu czyscily sie textboxy i jak zapisac, ze wartość czasu musi byc wieksza nic 25 godzin i 30 minut.

Prosilbym o napisanie mi poprawnej formuly do buttona.

Myśle że dla kogos kto w tym siedzi to 5 minut roboty.

Z góry dzieki za pomoc

Pozdrawiam

5 minut roboty, jeśli znajdzie Twój podpięty post w temacie o czymś zupełnie innym i będzie mu się chciało przeczytać niesformatowany kod.