Visual Basic czy warto?

Witam, chcę zasięgnąć waszych opinii na temat Visual Basica - czy warto w nim programować okienkowe aplikacje ? czy może lepiej iść na C++ WINAPI ? a może jakieś inne propozycje ? Generalnie mam do napisania spory projekt w formie okienkowej dla firmy która zajmuje się sprzedawaniem biletów na koncerty, stąd moje pytanie w czym pisać ?

Nie odbierz tego źle, ale

 

 

prima aprillis było wczoraj.

 

Na poważnie jak chcesz napisac spory projekt okienkowy to polecam Java albo C# (WinForms lub WPF).

 

Chociaż nadal obstawiam, że to żart, bo z cały szacunkiem jeśli piszesz, że jest to spory projekt a Ty zastanawiasz się nad językiem, to powstaje pytanie jakie posiadasz doświadczenie w jakimkolwiek jezyku programowania.

Visual Basic to przeszłość, ucz sie C#, C++, Java

Tak samo mógłbyś pisać w Assemblerze, prima aprilis :stuck_out_tongue:

Znam C, C# C++ Java. Dzięki za radę

Jeżeli zamierzasz pisać (tak na przyszłość):

 

statyczne strony www: xhtml, css

dynamiczne strony www: js, PHP, ASP, Python(Django), Java

aplikacje na strony www: js, PHP, ASP, Python(Django), Java

 

programy na Windows: asm, c#, c, c++, Java, …

programy na Linux: asm, c, c++, …

programy na Mac OS: c, c++, …

 

programy na Windows Phone: c*wp

programy na iPhone: c*object

programy na Androida: Java

 

Jak coś pominąłem to ktoś mnie poprawi, ale mniej więcej w dużym uproszczeniu to jest tak :slight_smile:

@fedora24x na Windows w asm pisać? Znam chyba tylko 2 przypadki: pisanie sterowników, lub bycie masochistą :smiley:

 

Ogólnie co do tematu polecam C#, jak poprzednicy napisali, VB to przeszłość.

 

Racja, programowanie w asm pod Windowsa to tortura CIA :slight_smile:

ja przepraszam. VB.net jest rozwijany prawie tak samo jak c#. obecnie Microsoft chce rozwijać obydwa języki równolegle. Nowy kompilator Roslyn generuje nawet wydajniejszy kod dla Visual Basic, sprawdzane na kilku równoważnych projektach.

 

Oczywiście że C# jest wygodniejszy ale oferuje tę samą (prawie) funkcjonalność.

Jeśli jednak znasz C#, to nauka VB tylko dla samej nauki nie ma sensu, w przypadku gdy masz do zrobienia komercyjny projekt.

Pod winapi też już nikt nie pisze.

Spory projekt dla firmy sprzedającej bilety to moim zdaniem program oparty na bazie (sql). Praktycznie wszystko możesz o to oprzeć i nie zwracaj uwagi na ekspertów wyżej wypowiadających się, tylko pisz w tym w czym czujesz się najlepiej… i w czym napiszesz to najszybciej - ostatecznie takiego klienta nawet we free pascalu napiszesz w dwa wieczory używając np lazarusa w qt. Temat jest naprawdę nie na dyskusję akademicką :wink:

Mam takie samo zdanie jak kolega. VB to wcale nie takie starocie i znam kilku dobrych programistów, którzy korzystają na codzień z tego “starocia”…

 

statyczne strony www: html 5, css 3

dynamiczne strony www: js, Python(Django), Java, Ruby (Sinatra lub Rails), Node.js

 

programy na Windows: c#, c, c++, Java, VB, F#…

programy na Linux: asm, c, c++, Java, C#, Python, Ruby, Lisp, Haskell …

programy na Mac OS: c, c++, objective-c, Java, C#, Python, Ruby, Lisp, Haskell…

 

programy na Windows Phone: c#, c++ (Qt)

programy na iPhone: objective-c, c++ (Qt)

programy na Androida: Java, c++ (Qt)

 

Tak w dużym skrócie.

 

 

Zainteresowałeś mnie tym C na Androida, jest jakieś SDK dla C ??

Czy kurs jak zacząć w C pod Andro, bo Elipcse, a w ogóle Java mi nie leży :confused:

Android NDK

Z tym android NDK nie jest tak różowo - nie ma pełnej funkcjonalności Java SDK i jest zalecany do specyficznych zastosowań - jak np obliczenia naukowe, czy silniki gier. Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy używać NDK czy SDK tzn, że powinien używać SDK. Ludzie korzystający z NDK robią to z konkretnego powodu i nie jest to niechęć do Javy :slight_smile:

 

 

 

 

 

 

Pisałem jasno o C++ w połączeniu z Qt. Samo NDK nie ma sensu.

 

Off-topic się robi.