Visual Basic Express 2008: Problem z kompilacją programu

(adan2013) #1

Mam taki problem że kompilator jakby pamięta poprzedni kod który napisałem czyli…

Pisałem program i nie było tam żadnych błędów a wyniki matematyczne się nie zgadzały.

Żeby upewnić się czy to nie Mój błąd ustawiłem w jednym miejscu instrukcję MsgBox która wyświetlała mi wartość

zmiennej w pewnym miejscu. Okazało się że kod działa w porządku. Podejrzewałem że kompilator “zmienia” sobie kod

podczas kompilacji. Moje przypuszczenia potwierdziły się gdy usunąłem instrukcję MsgBox a okno dalej się pokazywało.

Jak naprawić taki błąd bo żadne z moich dużych programów nie mogą zadziałać bo mimo że wszystko robię dobrze to

program zamienia mi kod na inny?

(Fiołek) #2

Kompilator nie zmienia Ci kodu na inny, tylko uruchamiana jest starsza wersja - prawdopodobnie masz błędy kompilacji i ustawiłeś sobie, by włączała się ostatnia działająca wersja. Zobacz “Error list” i ewentualnie odznacz odpowiednią pozycję w ustawieniach(Project and Solutions->Build and Run w VS 2012).

(adan2013) #3

Ale gdy uruchamiam program nie mam żadnych błędów…

(Fiołek) #4

Jeśli wybrałeś, by uruchamiała się ostatnia dobra kompilacja, to Visual Studio nie podświetli okna z listą błędów, tylko najzwyczajniej w świecie uruchomi ostatnią wersję. Wyczyść solucję(PPM na solucji -> Clean Solution) i spróbuj jeszcze raz. Jeśli na pewno nie ma błędów, to prawdopodobnie masz problem z innymi ustawieniami albo masz wadliwą instalację VS. Wtedy reinstalacja byłaby wskazana(najlepiej do wersji 2012, bo 2008 to już lekki staroć).

(adan2013) #5

Zrobiłem taki eksperyment…

Usunąłem stary wygenerowany plik programu z myślą że kompilator utworzy nowy…

I tak było, nowy program był zgodny z kodem.

Więc problem chyba rozwiązany…

A tak na marginesie:

Chciałbym nowszą wersję Visual Studio ale mam Windowsa XP i nie mogę pobrać nowszej wersji…

(Rolek0) #6

A 2010 nie działa?

Od tego masz nawet opcję Clean Solution :slight_smile: Warto jej użyć gdy dzieją się dziwne rzeczy, bo czasem może pomóc :wink: Drugą przydatną ocją jest Rebuild Solution.

(Fiołek) #7

Jeszcze może być tak, że masz wyłączoną automatyczną kompilację przy uruchamianiu, gdy plik wykonywalny jest nieaktualny(w VS 2012 da się to zmienić w ustawieniach IDE -> Projects and Solutions -> Build and Run).

VS 2010 jest dostępny na XP.

(adan2013) #8

Też tak myślałem że 2010 jest na XP, ale nie mogę jej zainstalować.

Z całego VS 2010 mogę zainstalować tylko Visual C# 2010 Express…