Visual Basic - kontrolki ActiceX


(ByczY) #1

Witam. Na zaliczenie dostałem opracować temat "kontrolki ActiveX" oraz napisać jakiś prosty program ukazujący działanie tego specyfiku. Przeglądałem treści w sieci, niestety nie znalazłem niczego konkretnego tym bardziej obszernego, żebym mógł zrobić z tego nawet suchy dokument. Czy ktoś może nakierować mnie na jakieś źródła?


(Tomek Matz) #2

Próbowałem coś znaleźć i niestety na żadne materiały w języku polskim też nie natrafiłem. "Trochę" teorii (ale w języku angielskim) znajdziesz pod tym linkiem:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa751972%28v=vs.85%29.aspx

Jeśli chodzi o ten program, to jeśli programujesz w .NET, to mógłbyś poszukać informacji o tym jak stworzyć kontrolkę ActiveX w .NET, a następnie pokazać jak można z niej skorzystać na prostej stronce internetowej. Być może ten link Ci w tym pomoże (nie sprawdzałem go, ale po komentarzach i ocenach widać, że użytkownikom pomógł):

http://www.codeproject.com/KB/cs/CreateActiveXDotNet.aspx


(ByczY) #3

W moim przypadku jest to visual basic. Znalazłem doskonałe źródło:

"Visual C++ dla każdego" - Davis Chapman

-- Dodane 23.01.2012 (Pn) 14:05 --

Witam ponownie. Teorię mam, niestety nie potrafie jej wykorzystać. W każdym źródle które przelgądam jest napisane o czymś takim co nazywa się MFC AppWizard. W VB C++ który mam zainstalowany czegoś takiego nie ma. Czy ktoś z użytkowników, może mi powiedzieć gdzie coś takiego znajde, ewentualnie jak to doinstalować?