[Visual Basic] - Program nie działa na innych komputerach oprócz mojego

Witam,

wysłałem program koledze i niestety nie działa u niego na komputerze.

 

 

Podpis problemu:

masz pełnego basica? bo jest jedna wersja, która nie pozwala przenosić wyników swojej pracy między komputerami. pozwala tylko przepisać Ci kod źródłowy i skompilować go u kolegi od nowa

czy kolega ma zainstalowanego Frameworka w wersji wymaganej przez Twój program ?

 

 

 

 

a jaka to wersja ?

 

 

 

poszukaj visual basic runtime

Moja wersja to Visual Basic Express 2010.

Tak kolega ma zainstalowanego framework’a w wymaganej wersji, ponieważ program przed instalacją sprawdza czy wymagane składniki systemu są zainstalowane, jeżeli nie to pokazuje komunikat z prośbą o ich instalację.

Taka fajna łopatologia

https://www.youtube.com/watch?v=UYOWuwKSYvA

Wredotka , ja umiem kompilować moje aplikacje oraz tworzyć instalatory z poziomu VB :slight_smile:

Gdyby było inaczej to inne programy również nie działałyby. Problem jest tylko z tym.

Tak się zastanawiam, bo ostatnio zainstalowałem Krypton Toolkit i w tym programie użyłem kontrolki z tego zestawu, czy to może mieć wpływ na działanie?

Oczywiście, że przyczyną jest kontrolka, a raczej jej brak na innym komputerze lub nie jest zarejestrowana, na 100%.

Jeżeli chcesz uruchomić program w którym korzystasz z dodatkowej kontrolki na innym komputerze, to plik tej kontrolki musi być umieszczony w katalogu systemowym c:\windows\system32 lub w katalogu w którym znajduje się uruchamiany program. Najczęściej też trzeba jeszcze taką kontrolkę zarejestrować w systemie. Wszystkie te czynności można zrobić w samym programie ewentualnie skorzystać z programu instalacyjnego który też to  wykona, albo po prostu ręcznie umieszczamy plik kontrolki w katalogu naszego programu czy w katalogu systemowym i dokonujemy rejestracji(jeśli potrzebna) uruchamiając: “Regsvr32.exe /s nazwakontrolki”. Rejestracja kontrolki wymaga uprawnień administratora.

Tak samo należy postępować jeżeli używamy dodatkowych bibliotek (DLL).