Visual Basic

Czy znacie jakiś kurs do Visual Basic i od razu kompilator.Chcę zrobić małą gre i wydaje mi się że, Visual Basic jest najlepszy.:-D.Jeśli znacie coś lepszego to mówcie w tym temacie.

To źle Ci się wydaje. VB jest jednym z tych języków, w które nie warto inwestować czasu. Wie o tym nawet Microsoft potwierdzając to stopniowym wycofywaniem się z publikowania jakichkolwiek materiałów o VB. VB umiera i nie warto próbować go wskrzesić.

Dzięki ryan a czy java script jest dobry mam gre Perfect parking taki się parkuje garbusy albo jakiś kylix czy coś ![-o<

Do programowania apletów na stronach działających po stronie klienta bardzo dobry.

Po pierwsze nie pomyliłeś czasem Javy z Java Scriptem?

Po drugie co to jest mała gra? “Małą” grę to ja bym we flashu robił.

Po trzecie zastanów się, co chcesz zrobić. Dopiero później jak i w czym. Taka jest bardziej naturalna kolej rzeczy przy tworzeniu programów.

Po czwarte - to, co już Ryan napisał. Dodam tylko, że moim zdaniem VB jest dla masochistów. Oczywiście szanujemy takich ludzi :slight_smile:

P.S. A propos Twoich postów - jest jeszcze jedna bardzo dobra rzecz na tym świecie. Nazywa się interpunkcja

Java script to nie jest dobry język do pisania czegokolwiek. Jeśli masz wybór i nie piszesz aplikacji web uruchamianej po stronie klienta, nie używaj JS. Znajdź jeden język (Pascal, C, C++, C#, Java, Python) i ucz się go. Zapomnij o innych językach póki ktoś nie powie Ci, że to co robisz ma ręce i nogi. Jeśli sam uznasz, że już znasz język - jesteś w błedzie.

Mała gra to dla mnie jakieś samochodziki tutaj masz Perfect Parking

No jak dla mnie to jest właśnie flash.

Aha czyli małe gry takie jak Perfect parking Robi się we flashu?

No raczej…

Nie całkiem jest to prawda. VB istnieje i ma się dobrze. Każdy język programowania ma jakś tam sens i wszystko zależy do czego mamy zamiar go używać. Do tworzenia prostych gierek na strony www to rzeczywiście ostatnio najlepszy jest flash.

Visual Basic 2008

Przy czym te nowe wersje Visual Basica wymagają instalacji platformy NET, która sama w sobie nie jest taka mała…może to troszkę śmiesznie wyglądać przy Twoim programie zajmującym tych kilka-kilkaset kilobajtów.

floyd: nie napisałem, że język umarł, ale MS stara się przenieść zainteresowanie w kierunku C#, co osobiście uważam, za bardzo dobre posunięcie.

Kloss: .NET jest instalowany z każdym systemem operacyjnym MS (zależnie od OSa inna jest wersja dot-netu). Nie widzę zatem większego problemu. Kiedyś do uruchomienia aplikacji VB ludzie przenosili na dyskietkach biblioteki VBrun i nie uważali tego za kłopot. Nikt nie będzie dziesięciolinijkowego programu dawał znajomym, bo w większości przypadków takie pchełki mają bardzo ograniczone zastosowanie. Dołączenie .NET redistributable do poważnej aplikacji (która przeważnie ma instalator) to żaden większy problem. Patrz: Paint.NET.