Visual Basic


(system) #1

Czy znacie jakiś kurs do Visual Basic i od razu kompilator.Chcę zrobić małą gre i wydaje mi się że, Visual Basic jest najlepszy.:-D.Jeśli znacie coś lepszego to mówcie w tym temacie.


(Ryan) #2

To źle Ci się wydaje. VB jest jednym z tych języków, w które nie warto inwestować czasu. Wie o tym nawet Microsoft potwierdzając to stopniowym wycofywaniem się z publikowania jakichkolwiek materiałów o VB. VB umiera i nie warto próbować go wskrzesić.


(system) #3

Dzięki ryan a czy java script jest dobry mam gre Perfect parking taki się parkuje garbusy albo jakiś kylix czy coś [-o<


(somekind) #4

Do programowania apletów na stronach działających po stronie klienta bardzo dobry.

Po pierwsze nie pomyliłeś czasem Javy z Java Scriptem?

Po drugie co to jest mała gra? "Małą" grę to ja bym we flashu robił.

Po trzecie zastanów się, co chcesz zrobić. Dopiero później jak i w czym. Taka jest bardziej naturalna kolej rzeczy przy tworzeniu programów.

Po czwarte - to, co już Ryan napisał. Dodam tylko, że moim zdaniem VB jest dla masochistów. Oczywiście szanujemy takich ludzi :slight_smile:

P.S. A propos Twoich postów - jest jeszcze jedna bardzo dobra rzecz na tym świecie. Nazywa się interpunkcja


(Ryan) #5

Java script to nie jest dobry język do pisania czegokolwiek. Jeśli masz wybór i nie piszesz aplikacji web uruchamianej po stronie klienta, nie używaj JS. Znajdź jeden język (Pascal, C, C++, C#, Java, Python) i ucz się go. Zapomnij o innych językach póki ktoś nie powie Ci, że to co robisz ma ręce i nogi. Jeśli sam uznasz, że już znasz język - jesteś w błedzie.


(system) #6

Mała gra to dla mnie jakieś samochodziki tutaj masz Perfect Parking


(somekind) #7

No jak dla mnie to jest właśnie flash.


(system) #8

Aha czyli małe gry takie jak Perfect parking Robi się we flashu?


(somekind) #9

No raczej...


(floyd) #10

Nie całkiem jest to prawda. VB istnieje i ma się dobrze. Każdy język programowania ma jakś tam sens i wszystko zależy do czego mamy zamiar go używać. Do tworzenia prostych gierek na strony www to rzeczywiście ostatnio najlepszy jest flash.

Visual Basic 2008


(Klossj23) #11

Przy czym te nowe wersje Visual Basica wymagają instalacji platformy NET, która sama w sobie nie jest taka mała...może to troszkę śmiesznie wyglądać przy Twoim programie zajmującym tych kilka-kilkaset kilobajtów.


(Ryan) #12

floyd: nie napisałem, że język umarł, ale MS stara się przenieść zainteresowanie w kierunku C#, co osobiście uważam, za bardzo dobre posunięcie.

Kloss: .NET jest instalowany z każdym systemem operacyjnym MS (zależnie od OSa inna jest wersja dot-netu). Nie widzę zatem większego problemu. Kiedyś do uruchomienia aplikacji VB ludzie przenosili na dyskietkach biblioteki VBrun i nie uważali tego za kłopot. Nikt nie będzie dziesięciolinijkowego programu dawał znajomym, bo w większości przypadków takie pchełki mają bardzo ograniczone zastosowanie. Dołączenie .NET redistributable do poważnej aplikacji (która przeważnie ma instalator) to żaden większy problem. Patrz: Paint.NET.