Visual c++ 2010 Express

Witam

 

Dopiero zaczynam programować i mam mały problem z tym programem. Mianowicie gdy zostanie on zbudowany i próbuje go uruchomić to to co powinno się pojawić wyskakuje tylko na chwilkę i znika przy czym na dole pojawiają się komunikaty, że nie ma jakichś plików. Program jest prymitywny. Proszę o pomoc jak temu zaradzić nie wiem ale wydaje mi się że ten komunikat powinien zostać wyświetlony i nie znikać, a może to ja się mylę i co w ogóle zrobić z tymi komunikatami o braku plików. 

Oto program:

 

#include <iostream>
int main() 
{    
    std::cout << “Witaj”;
}

 

a to wyskakujące informacje:

 

‘pierwszy.exe’: Loaded ‘C:\Users\ASUS\Documents\Visual Studio 2010\Projects\pierwszy\Debug\pierwszy.exe’, Symbols loaded.
‘pierwszy.exe’: Loaded ‘C:\Windows\SysWOW64\ntdll.dll’, Cannot find or open the PDB file
‘pierwszy.exe’: Loaded ‘C:\Windows\SysWOW64\kernel32.dll’, Cannot find or open the PDB file
‘pierwszy.exe’: Loaded ‘C:\Windows\SysWOW64\KernelBase.dll’, Cannot find or open the PDB file
‘pierwszy.exe’: Loaded ‘C:\Windows\SysWOW64\msvcp100d.dll’, Symbols loaded.
‘pierwszy.exe’: Loaded ‘C:\Windows\SysWOW64\msvcr100d.dll’, Symbols loaded.
The program ‘[4244] pierwszy.exe: Native’ has exited with code 0 (0x0).
 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc i objaśnienia.

Funkcja main musi zwrócić wartość żeby system wiedział czy program wykonał się poprawnie czy nie. Dopisz na końcu funkcji return 0; W tej chwili program działa tak że się uruchamia - pojawia się okno konsoli, wykonuje się wszystko w programie w mniej niż sekundę i program zostaje zamknięty - czyli zamknięta jest konsola. To jest powód dlaczego nic się nie pojawia.

Jeśli chcesz po wykonaniu programu zatrzymać konsolę by zobaczyć co się w niej wyświetliło dodaj coś takiego: system( “PAUSE” );

 

Czyli program mniej więcej tak musi wyglądać

int main() 

{    

  std::cout << "Witaj";



  system( "PAUSE" );



  return 0;

}

 

Ok dzięki kolego myślalem że to jakieś problemy z programem bo dopiero zaczynam swoją przygodę z programowaniem. :smiley:

Pozdrawiam

nastepnym razen użyj

using namespace std

to wtedy masz np.

cout>>

cin<<

itp