[VISUAL c++ 2010] Intellisense dla C++/CLI

Poczytałem troszkę na ten temat, znalazłem tylko informacje że Intellisense dla C++/CLI jest niedostępne (mimo ze w opcjach jest włączone).

Czy istnieje jakaś łatka/plugin/cokolwiek do vs c++ 2010 dodający Intellisense?

Wie ktoś czy z przypadkiem z SP1, wydanym dziś, dostępnym na MSDN, M$ nie dodał IntelliSense?

Obstawiam, że nie, ale zawsze możesz ściągnąć i sprawdzić. Wygląda na to, że M$ ma już chyba ten język gdzieś, całkiem słusznie zresztą.

Wie ktoś coś więcej na ten temat ? Szukałem trochę w internecie. Jest jakaś wersja trialowa intellisense innej firmy do Visuala 2010, ale triale to mnie nie urządzają. Widziałem tez sporo stronek na których jest prezentowany Intellisense do Viusuala 2010 pod C++/CLI, ale nigdzie nie było żadnych linków czy info o patchu/downloadzie. Jak nic nie będzie to znowu schodzę na 2005, albo ściągam 2008, choć nie wiem jeszcze jak tam to działa (trzeba zobaczyć). Jak ktoś będzie miał pewne info (najlepiej ze źródłem) to … wiadomo. Ja jeszcze poszukam.

Ostatecznie wybrałem VS 2008 z MSDNAA, Intellisense działa bez zarzutu;)

Chyba też muszę, wyjścia dużego nie mam. Nic nie znalazłem na ten temat :confused:

No niestety, w 2008 kilka rzeczy działa w przeciwieństwie do 2010. Trzeba po prostu mieć obie wersje zainstalowane. :slight_smile:

Słyszałem, że podobno nad tym pracują, ale czy to jeszcze aktualne czy nie. Dobrze by było jak ktoś będzie miał info to niech napisze, bo na tych microsoftowych stronach to czasami ciężko coś znaleźć, zwłaszcza takie szczegóły. A podobno mieli od podstaw przebudowywać cały Intellisense, dlatego nie zmieścili się w czasie. Więc jeśli nad tym pracują, to pewnie jest na co czekać. Pewnie wyjdzie z jakiimś patchem pod update, więc jak ktoś będzie miał już intelli sense po aktualizacji to niech da znać, wtedy też u siebie zainstaluje.

M$ pracuje nad SP1 do vs2010, na razie jest beta, ale nie miałem przyjemności instalować, więc wszystko możliwe;) Całę szczęście, że projekty z vs2008 będzie można otworzyć pod vs2010 w razie przesiadki;)

Jak będziesz coś wiedział o wersji “complete” to daj znać.

na razie przetestowałem betę SP1, to tam intellisense nie ma. wątpię, żeby pojawiło się w końcowej wersji;/

Pewnie będzie dostępne w wersji 2011, ale ponieważ raczej jest nacisk na c# a także F# to kto wie czy będzie…

Dla mnie to lekko nie ma sensu. MS wypuszcza IDE, które jest w sumie niedopracowane pod C++/CLI i mnie zastanawia, po, co w takim razie?

Również czytałem, że Intellsense ma pojawić się w następnej wersji, co można przeczytać :

http://blogs.msdn.com/b/vcblog/archive/2011/03/03/10136696.aspx

Pytanie tylko, kiedy będzie następna wersje w roku 2014, 2020, 2050? :wink:

Pod artykułem znalazłem bardzo fajny komentarz, które odzwierciedla chyba wszystko :

W trzecim kwartale tego roku.

Bo C++/CLI to malutka i mało ważna część całości. Nie ma sensu, żeby programiści normalnych języków czekali na IDE z powodu jakiejś małej grupki nerdów o skłonnościach masochistycznych oraz newbie, którzy nie widzą różnicy między C++/CLI to C++.