[Visual C++/Forms]Read from file to textBox1->Text;

Witam,

zaczynam wlasnie moja przygode z Visual’em.

Prosze o podanie przykladu:

Read from file to textBox1->Text;

Potrzebuje aby program zaraz po uruchomieniu czytał z pliku i wpisywal to do Textboxa.

(Probowalem getline :P)

Niestety nie posiadam zadnych tutoriali (btw. chetnie odbiore pare linkow z tutkami),

i cala moja zabawa polega na szukania funkcji w MSDN.

Pozdrawiam!

Tutoriale:

http://tinyurl.com/amagku

Kod (wymaga System.IO):

textBox1->Text = File.ReadAllText(@"c:\foo.txt");
Error	2	error C2275: 'System::IO::File' : illegal use of this type as an expression	d:\moje dokumenty\visual studio 2008\projects\noty\noty\Form1.h	91

Tak btw. dlaczego wpisales w lmgtfy.com i potem do tinyurl ? o.0

(tam odrazu jest skrot)

Jaka wersja VS, jaka wersja .NET?

MVS 2008 9.0.21022.8 RTM

.Net 3.5 SP1

Na ile widzę z komunikatu Fane , próbuje umieścić tą instrukcje w pliku nagłówkowym.

To nie w wersji problem.

private: System::Void textBox1_TextChanged(System::Object^ sender, System::EventArgs^ e) {

textBox1->Text = File.ReadAllText(“C:\Notka.txt”);

}

A kurde, zasugerowałem się tym co napisałeś. T_T

textBox1.Text = File.ReadAllText(@“c:\foo.txt”);

a nie

textBox1->Text = File.ReadAllText(@“c:\foo.txt”);

//edit

alex: już wiem w czym problem. To ma być C++.NET a nie C#.NET. Taki mały detal…

Error 1 error C2228: left of ‘.Text’ must have class/struct/union

tak sie zastanawialem czy wlasnie mowimy w tym samym “języku”.

Patrz edit post wyżej. Jak się zadaje pytanie z .NET WinForms (a nie żadnego CLR Forms) to warto wspomnieć, że nie chodzi o C#…

Spróbuj:

private: System::Void textBox1_TextChanged(System::Object^ sender, System::EventArgs^ e) {

textBox1->Text = System::IO::File::ReadAllText(“C:\Notka.txt”);

}

Skompiluje się, ale na pewno nie będzie taki efekt jaki oczekujesz.

Zamieni to tekst w textBox1 na zawartość pliku przy probie zmiany tekstu ręcznie.

Nie pamiętam jak to się dzieje w CLR Forms, ale możliwe że ta zmiana (na zawartość pliku) spowoduje ponowną generacje tego zdarzenia, czyli program się “zapętli”.

Umieść to raczej w zdarzeniu tworzenia formatki.

sugerowalem sie wyborem projektu w VS.

Jesli jest to c++ to prosze o napisanie pod c++ :slight_smile:

@alex

Error	1	error C2228: left of '.Text' must have class/struct/union	d:\moje dokumenty\visual studio 2008\projects\noty\noty\Form1.h	91

Error	3	error C2275: 'System::IO::File' : illegal use of this type as an expression	d:\moje dokumenty\visual studio 2008\projects\noty\noty\Form1.h	91

Dodane 24.09.2009 (Cz) 15:30

To tak samo Tutki na Visual c++ a nie C#.

W google sam moge wpisac.

Chodzi o sprawdzone źródło.

  1. To nie jest C++ tylko C++/CLI.

  2. Nie wiem, czy znajdziesz tutoriale w tym mało sensownym języku. Ale wszystko jest na MSDN. Można też korzystać z tutoriali C#, nazwy klas i ich elementów są takie same, trzeba tylko znać różnice składniowe (-> i :: zamiast . oraz ^)

  3. Jesteś pewien, że chcesz się bawić w języku, który nie dość, że jest koszmarną hybrydą składniową, to prawdopodobnie za kilka lat przestanie być zupełnie rozwijany?

Potrzebowalem napisac sobie szybko program.

A metoda przeciagnij upusc jest bardzo latwa dla poczatkujacych.

To skoro chcesz łatwo, to użyj łatwego języka, o którym łatwo znaleźć informacje :slight_smile: Bo wybrałeś chyba najgorzej jak mogłeś :slight_smile:

Nie, mógł wybrać J#. ;] Użyj C#, będzie Ci wygodniej, uchronisz się przed częścią błędów.

To by było trudne, bo ten język chyba ostatnio był dostępny w VS2003.

Ostatnie wydanie z J# to VS2005. Ale wiesz, jak komuś udało się zacząć przygodę z .NET od C++, to pewnie i tacy co trafiają na J# by się znaleźli. :wink:

Off topic.