[Visual C#] Logowanie do MySQL

Witam. Kolega powiedział mi, że można podłączyć bazę MySQL bezpośrednio z Visual Studio bez ściągania jakichś konektorów. Problem w tym, że nie mam pojęcia jak to zrobić. Tak więc moje pytanie brzmi: Jak sparować bazę danych z projektem pisanym w C# (przez konektor też za bardzo nie wiem jak to zrobić).

Pozdrawiam

to może zacznij od googla?

http://stackoverflow.com/questions/1268 … tudio-2012

Dokładnie tak, a potem wróć ale już z konkretnym problemem.

dzięki, za pomoc cokolwiek bym nie wpisał to tej strony mi nie znajdywało…

teraz co zrobić, żeby się zalogować w bazie przez c#?

http://wklej.org/id/857975/

znalazłem ten przykładowy kod (więc się nie ździwię, że nie będzie chciał działać) i go przerobiłem, jednak wywala jeden błąd, ale nie wiem jak go rozwiązać…

Hmm… A opis błędu czytałeś? Nawet jeśli, to przeczytaj jeszcze raz. Jak nie zrozumiesz to jeszcze raz. I jeszcze raz, aż do skutku. Hint: “1”(na pewno chcesz to z jedynką porównywać?).

taki kod znalazłem w necie, nigdy wcześniej nie programowałem inaczej jak konsolowo, a bynajmniej nigdy nie musiałem łączyć programu z bazą danych, to może inaczej…

Mam 2 textboxy i button, po wpisaniu loginu i hasła w odpowiednie pola, chciałbym, by program łączył się z bazą i logował na danego użytkownika i dla odpowiednią dla niego formę wybierał też z bazy danych, a następnie na nią przełączał się.

Ale to, czy programowałeś “konsolowo”, czy “okienkowo” nie ma znaczenia - to są podstawy języka, a nie rzeczy związane z API.

Tak na szybko:

SQL zmienić na: “SELECT COUNT(*) FROM users WHERE login = '” + login + “’ AND password = '” + haslo + “’;”

warunek: if(reader.GetInt32() == 1)

I powinno działać tak jak tego (teoretycznie) chcesz - sprawdzi, czy user może się zalogować.

Pomijając to, że if tam nie jest potrzebny i należałoby użyć “using”, bo (prawie) nigdy kod po “pętli” się nie wykona.

taki mały offtop

uważaj na niego, bo sobie lubi wcinać pliki (szczególnie takie z kodem źródłowym …)