[Visual C#] Powiązanie TextBox z ComboBox

Witam, mam taki problem. Próbuje przesłać tekst z TexBoxa do listy ComboBoxa, ale zupełnie nie mam pojęcia jak to zrobić. Chcę to zrobić po naciśnięciu Buttona. Nie wiem jak zrobić by za każdym razem gdy wpiszę nowy tekst do textBoxa pojawiał się on na liście ComboBoxa bez utraty poprzednich wpisów. By były tak długo aż sam ręcznie ich nie wykasuje.

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Tomek

W zdarzeniu Click przsycisku dodajesz do ComboBox.Items tekst z TextBoxa.

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)

{

    this.comboBox1.Items.Add(this.textBox1.Text);

}

Ewentualnie możesz dodać sprawdzanie czy taki element już nie istnieje używając ComboBox.Items.Contains:

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)

{

    if (!this.comboBox1.Items.Contains(this.textBox1.Text))

    {

        this.comboBox1.Items.Add(this.textBox1.Text);

    }

}

EDIT: poprawki w drugim kodzie. Na formatce miałem inaczej kontrolki nazwane.

Ten pierwszy fragment działa super, o to mi chodziło. Wielkie dzięki :). A co do tego drugiego to nie rozumiem o co w tym chodzi, jak to wstawić w kod by nie bylo podkreśleń przy Item’ach.

Już wiem :slight_smile: dzięki wielkie jeszcze raz :slight_smile:

Dodane 13.07.2010 (Wt) 13:45

Hm jeżeli jestem już przy tym ComboBoksie, to mam pytanie jak z DgV dopisać do niego rekordy pojedynczych wierszy. Np mam kolumnę gatunek_filmowy i są tam Horror, dramat, komedia. Powiedzmy, że do każdego mam przypisane po trzy filmy. I żeby mi do ComboBoxa dopisywało tylko raz Horror, Dramat, komedia, a nie po trzy? Jest taka możliwość?

Pozdrawiam

Tomek

Jak przeprowadzasz dopisywanie danych z DGV do ComboBoxa? Jeśli to “zwykła pętla” to można użyć tego samego sposobu co podałem wcześniej(drugi kod), czyli ComboBox.Items.Contains(sprawdza czy w liście elementów CB nie ma już takiego elementu).