Visual C++ - problem z kalkulatorem

Witam.

Napisałem w Microsoft Visual Studio 2010 Professional kalkulator. Działa całkiem nieźle jednak mam problem w dwoma działaniami. Otóż problem stanowi działanie x^y oraz pierwiastek dowolnego stopnia. Nie wiem czemu ale chce mi wykonać działania:

Przy x^y:

Przy pierwiastka dowolnego stopnia:

Co ciekawe działanie 10^x:

działa świetnie. Nie wiem co może być przyczyną. Liczba1 i liczba2 są w taki sam sposób wprowadzane więc wykluczyłem złe wpisywanie liczb. Może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Cześć,

A podaj jakiego typu są liczba1 i liczba2.

Podaj przykłady, które sprawdzasz i wprowadzasz i jakie dla nich dostajesz wyniki?

No i jeszcze jakbyś pokazał fragment kodu (wywołania) to na pewno byłoby łatwiej coś podpowiedzieć.

Pozdrawiam

Jeśli to zwykłe int’y,dość szybko przekraczasz zakres liczb dla tego typu,dodatkowo obcina ci automatycznie zbyt duże liczby

Liczba1 i liczba2 są typu double. Podaje np. jako liczba1 wartość 2, a liczba2 wartość 3 to wynik powinien wynosić 8, a program po prostu nie wyświetla żadnej wartości. Cały kod:

http://wklej.org/id/506628/

char wybor;

[...]

case '+':

[...]

wybor = '*';

[...]

wybor = 'xdoy';

Przyjrzyj się uważnie tym linijkom a na pewno zobaczysz dlaczego Program nie działa tak jakbyś tego chciał.

Ok. Dzięki misza_88 :slight_smile: Działa jak należy :slight_smile: Przy takiej ilości kodu (jak na początkującego programistę) można się zapomnieć i pogubić. Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam.