[Visual Studio 2012][C/C++] Linkowanie katalogu ze źrodłami

(invader92) #1

Witam. Mam, być może trywialny, problem z Visual Studio 2012

Do dyspozycji mam katalog, w którym znajdują się trzy pliki nagłówkowe i multum plików .c z definicjami funkcji.

Czy istnieje w Visual Studio taka możliwość, aby ten katalog w jakiś sposób podlinkować do projektu, tak, aby w widoku drzewa projektu nie było widać plików w nim zawartych (tylko te, które sam utworzyłem), a żeby środowisko podczas buildowania "transparentnie" dla programisty wyciągnęło potrzebne nagłówki, definicje funkcji, skompilowało i zlikowało?

W ogólności, chcę uniknąć wyciągania pojedynczych plików źródłowych z definicjami i dodawania ich do projektu, coś na wzór "includowania" nagłówków biblioteki standardowej.

Przepraszam za być może trywialne pytanie, ale wpływ używania innych środowisk totalnie wypaczył moje rozeznanie w C++i VS.

Dziękuję za pomoc.

(Fiołek) #2

Nie da(ew. mi o takim czymś nie wiadomo) się tego zrobić tak, jak piszesz(ale można trochę inaczej). Plik projektu musi zawierać wszystkie pliki źródłowe(ale nie nagłówki - one wystarczy, żeby były osiągalne w trakcie kompilacji), żeby VS wiedział, jak to skompilować. Być może istnieje jakaś funkcja Solution Explorera/plugin do VS, która potrafi ukryć niektóre pliki, ale mi o niej nie wiadomo.

Możesz wydzielić te pliki do osobnego projektu, skompilować jako bibliotekę statyczną i linkować ją do głównego projektu. Wtedy nie musi być ona w żaden sposób dodana jako plik do projektu(tylko wskazana linkerowi). Odpowiednie skonfigurowanie ścieżek i nagłówki też nie muszą być dodawane.

(Rolek0) #3

Nie wiem czy jest jakaś opcja automatycznego skanowania katalogu, ale możesz pliki dodać do projektu. Tylko pliki źródłowe muszą mieć różne nazwy nawet jak są w różnych katalogach.

(invader92) #4

Rozwiązanie z podziałem na projekty jest dobre, podoba mi się taka fragmentacja programu. Dziękuję za dobrą radę.