[Visual Studio 2012][C/C++] Linkowanie katalogu ze źrodłami

Witam. Mam, być może trywialny, problem z Visual Studio 2012

Do dyspozycji mam katalog, w którym znajdują się trzy pliki nagłówkowe i multum plików .c z definicjami funkcji.

Czy istnieje w Visual Studio taka możliwość, aby ten katalog w jakiś sposób podlinkować do projektu, tak, aby w widoku drzewa projektu nie było widać plików w nim zawartych (tylko te, które sam utworzyłem), a żeby środowisko podczas buildowania “transparentnie” dla programisty wyciągnęło potrzebne nagłówki, definicje funkcji, skompilowało i zlikowało?

W ogólności, chcę uniknąć wyciągania pojedynczych plików źródłowych z definicjami i dodawania ich do projektu, coś na wzór “includowania” nagłówków biblioteki standardowej.

Przepraszam za być może trywialne pytanie, ale wpływ używania innych środowisk totalnie wypaczył moje rozeznanie w C++i VS.

Dziękuję za pomoc.

Nie da(ew. mi o takim czymś nie wiadomo) się tego zrobić tak, jak piszesz(ale można trochę inaczej). Plik projektu musi zawierać wszystkie pliki źródłowe(ale nie nagłówki - one wystarczy, żeby były osiągalne w trakcie kompilacji), żeby VS wiedział, jak to skompilować. Być może istnieje jakaś funkcja Solution Explorera/plugin do VS, która potrafi ukryć niektóre pliki, ale mi o niej nie wiadomo.

Możesz wydzielić te pliki do osobnego projektu, skompilować jako bibliotekę statyczną i linkować ją do głównego projektu. Wtedy nie musi być ona w żaden sposób dodana jako plik do projektu(tylko wskazana linkerowi). Odpowiednie skonfigurowanie ścieżek i nagłówki też nie muszą być dodawane.

Nie wiem czy jest jakaś opcja automatycznego skanowania katalogu, ale możesz pliki dodać do projektu. Tylko pliki źródłowe muszą mieć różne nazwy nawet jak są w różnych katalogach.

Rozwiązanie z podziałem na projekty jest dobre, podoba mi się taka fragmentacja programu. Dziękuję za dobrą radę.