Visual Studio 2017 nie rozpoznaje zmiennej string


(karton16) #1

Witam,
pisząc dzisiaj projekt na studia zauważyłem, że deklarując zmienną string oraz dołączając bibliotekę string, kompilator zwraca błąd


Dodam że wcześnie wszystko działało poprawnie.


(hindus) #2

Wiem, że to nie rozwiązanie problemu, ale… Polecam używać Visual Studio w wersji angielskiej. W razie wystąpienia komunikatu o błędzie wystarczy go skopiować i wpisać w Google, na pewno wyskoczy coś na StackOverflow albo na innym portalu. Polskie komunikaty błędów to będzie katorga. Zresztą programujesz po angielsku, więc argument o nieznajomości angielskiego w celu korzystania z tłumaczonego IDE to żadna wymówka.


(Fizyda) #3

Piszesz w C++, wszystkie biblioteki C++ są w przestrzeni nazw std w celu odróżnienia ich od bibliotek języka C.

Dlatego musisz odnieść się do klasy string poprzez operator zakresu dla jej przestrzeni nazw, czyli tak: std::string.

Dodatkowo możesz zadecydować która wersja biblioteki ma zostać załączona, czy ta z C czy z C++ ponieważ wszystkie biblioteki C zostały też przepisane na C++ pisząc w C++ można używać różnych ich implementacji.

Polecam sobie poczytać zanim zabierzesz się za dalsze pisanie - http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/Poziom-1/Przestrzen-nazw-std/10

EDIT:
Z dodatkowych rzeczy to stosujesz kiepską konwencję nazewniczą, odkąd są IDE podpowiadające składnie i wyświetlające deklaracje zmiennych czy funkcji nie ma sensu w zmiennych używać przedrostka określającego ich typ. Druga rzecz to używanie polskich nazw dla klas funkcji czy zmiennych to słaby pomysł, a tragiczny to używanie w nich polskich znaków - to jest strzelanie sobie w głowę od razu.