Visual studio - co to i czy potrzebne?

(angry) #1

Instalowałem AVG i zainstalowały się przy nim dwa Visual Studio (mój system to 64bit) i instalowałem grę i przy niej też się zainstalowało Visual stodio. Co to jest? Mogę odinstalować to dla 32bit?

(spamkiller) #2

Visual Studio to platforma programistyczna. Za jej pomocą można pisać m.in. programy, gry, etc. Obie wersje są potrzebne do działania aplikacji 64bit jak i 32 bit.

(Bogdan_G) #3

Nie odinstalowuj te 32 bit, skoro gry w większości nie są x64. Chyba, że masz takową. To edytor wizualny i debugger,

Napiszę inaczej. Gdy potrzebujesz frameworka 2 do starszych aplikacji, to do obsługi tego frameworka potrzebny visual studio C++ 2005.

Tak, to wygląda, że powinieneś mieć wszystkie visual studio C++, czyli ten 2008 i jeszcze 2010. Tak, jak różne frameworki potrzebne są, tak i visuale. Jedźmy dalej - to lepsza obsługa DLL dźwięku, obrazu 2D i 3D, a więc potrzebny aktualny directx, a do starszych aplikacji - gier, to nawet directx 9.29 redist. To ma być w systemie, a skoro obsługuje aplikacje 32 bit, to po co je wyrzucać?

Mój system też x64 i mam komplet do obsługi aplikacji 32 bit. A nawet w emulatorze uruchomi grę 16 bit (Rayman 1995).

(angry) #4

Tylko o to chodzi, że to jedno Visual Studio 2012 x84 jest pod AVG, a moje AVG to x64.

(Bogdan_G) #5

Nie patrz na to. AVG obejmuje ochroną aplikacje x86, jak i x64. Gdybyś zainstalował AVG x86, toby też wykrywał programy x64. Twoje zastrzeżenia dotyczą uruchamiania silnika AVG na procesorze x64, ale działanie programu jest pod aplikacje 32 bit, jak i 64 bit. Możesz uwalić AVG. Skoro zainstalował się komplet komponentów, to nie ograniczaj AVG odinstalowując Twoim zdaniem zbędny visual.

(angry) #6

OK, skoro tak ma (musi) być to niech będzie.