Visual studio - co to i czy potrzebne?

Instalowałem AVG i zainstalowały się przy nim dwa Visual Studio (mój system to 64bit) i instalowałem grę i przy niej też się zainstalowało Visual stodio. Co to jest? Mogę odinstalować to dla 32bit?

 

Visual Studio to platforma programistyczna. Za jej pomocą można pisać m.in. programy, gry, etc. Obie wersje są potrzebne do działania aplikacji 64bit jak i 32 bit.

Nie odinstalowuj te 32 bit, skoro gry w większości nie są x64. Chyba, że masz takową. To edytor wizualny i debugger,

Napiszę inaczej. Gdy potrzebujesz frameworka 2 do starszych aplikacji, to do obsługi tego frameworka potrzebny visual studio C++ 2005.

Tak, to wygląda, że powinieneś mieć wszystkie visual studio C++, czyli ten 2008 i jeszcze 2010. Tak, jak różne frameworki potrzebne są, tak i visuale. Jedźmy dalej - to lepsza obsługa DLL dźwięku, obrazu 2D i 3D, a więc potrzebny aktualny directx, a do starszych aplikacji - gier, to nawet directx 9.29 redist. To ma być w systemie, a skoro obsługuje aplikacje 32 bit, to po co je wyrzucać?

 

Mój system też x64 i mam komplet do obsługi aplikacji 32 bit. A nawet w emulatorze uruchomi grę 16 bit (Rayman 1995).

Tylko o to chodzi, że to jedno Visual Studio 2012 x84 jest pod AVG, a moje AVG to x64.

Nie patrz na to. AVG obejmuje ochroną aplikacje x86, jak i x64. Gdybyś zainstalował AVG x86, toby też wykrywał programy x64. Twoje zastrzeżenia dotyczą uruchamiania silnika AVG na procesorze x64, ale działanie programu jest pod aplikacje 32 bit, jak i 64 bit. Możesz uwalić AVG. Skoro zainstalował się komplet komponentów, to nie ograniczaj AVG odinstalowując Twoim zdaniem zbędny visual.

OK, skoro tak ma (musi) być to niech będzie.