Visual studio nie kompiluje dopisywanych linijek kodu


(Perez77) #1

Witam używam Visual Studio 2005 i mam takie dwa problemy:

Gdy tworzę jakiś projekt i go skończę pisać daje F5 i się kompiluje, jeśli coś w trakcie dopiszę do kodu i tak pare razy będę naprzemiennie dodawał linijke i kompilował, to po którymś tam kompilowaniu nie bierze nowych linijek pod uwagę przy kompilacji ... nawet gdy usunę cały kod to i tak kompiluje ten program ...

A druga sprawa to to że gdy zapiszę jakiś projekt zamknę VS i ponownie go, otwieram to nie mogę go edytować ponieważ jest tak jak wyżej nie bierze pod uwagę dopisywanych poleceń w kodzie pod uwagę ... i żeby wprowadzić zmiany muszę utworzyć nowy projekt, skopiować stary kod i wkleić w nowym projekcie i dopiero wtedy mogę normalnie kompilować z nowymi linijkami


(Fiołek) #2

Hmmm, a spróbuj skompilować naciskając F7.


(Korepetycjeinf) #3

W visual studio 2005 został zmieniony domyślny klawisz kompliacji i teraz jest to F6.


(Fiołek) #4

U mnie jest pod F7, nic nie zmieniałem, więc masz chyba złe informacje...


(Perez77) #5

i problem się rozwiązał ...po f7 wyskakują błędy a z tego co wychodzi f5 zawsze kompiluje

dzięki wielkie


(Ryan) #6

Program się nie skompiluje (czy raczej: nie zlinkuje) jeśli jest uruchomiony. Informuje o tym odpowiedni komunikat błędu linkera. Poza tym nie ma żdengo mechanizmu, który powoduje, że czasem się coś skompiluje, a czasem nie.


(Fiołek) #7

Jeśli nacisnął F5, kazał skompilować, były błędy, zaznaczył w tym okienku dialogowym "Don't show this dialog again." i nacisnął "Yes" to mu się zawsze ostatnia dobrze skompilowana wersja uruchamiała.


(Ryan) #8

Ach, "to" zrobił. Tego okna dialogowego wcale nie powinno być. Winny jest mimo wszystko sobie i temu, że nie patrzy na błędy kompilacji.