Visual studio nie kompiluje dopisywanych linijek kodu

Witam używam Visual Studio 2005 i mam takie dwa problemy:

Gdy tworzę jakiś projekt i go skończę pisać daje F5 i się kompiluje, jeśli coś w trakcie dopiszę do kodu i tak pare razy będę naprzemiennie dodawał linijke i kompilował, to po którymś tam kompilowaniu nie bierze nowych linijek pod uwagę przy kompilacji … nawet gdy usunę cały kod to i tak kompiluje ten program …

A druga sprawa to to że gdy zapiszę jakiś projekt zamknę VS i ponownie go, otwieram to nie mogę go edytować ponieważ jest tak jak wyżej nie bierze pod uwagę dopisywanych poleceń w kodzie pod uwagę … i żeby wprowadzić zmiany muszę utworzyć nowy projekt, skopiować stary kod i wkleić w nowym projekcie i dopiero wtedy mogę normalnie kompilować z nowymi linijkami

Hmmm, a spróbuj skompilować naciskając F7.

W visual studio 2005 został zmieniony domyślny klawisz kompliacji i teraz jest to F6.

U mnie jest pod F7, nic nie zmieniałem, więc masz chyba złe informacje…

i problem się rozwiązał …po f7 wyskakują błędy a z tego co wychodzi f5 zawsze kompiluje

dzięki wielkie

Program się nie skompiluje (czy raczej: nie zlinkuje) jeśli jest uruchomiony. Informuje o tym odpowiedni komunikat błędu linkera. Poza tym nie ma żdengo mechanizmu, który powoduje, że czasem się coś skompiluje, a czasem nie.

Jeśli nacisnął F5, kazał skompilować, były błędy, zaznaczył w tym okienku dialogowym “Don’t show this dialog again.” i nacisnął “Yes” to mu się zawsze ostatnia dobrze skompilowana wersja uruchamiała.

Ach, “to” zrobił. Tego okna dialogowego wcale nie powinno być. Winny jest mimo wszystko sobie i temu, że nie patrzy na błędy kompilacji.