VisualBee[...] - dziwny program, nie wiem, jak go usunąć

Na początek, powiem że to mój pierwszy post i jestem totalnym cieciem jeśli chodzi o zagadnienia techniczne… 

 

VisualBee for Microsoft PowerPoint - mniej więcej tak jest to zapisane w liście programów w panelu.Zaczęłam szukać o tym info z ciekawości i pisze że to jakiś wirus… Mam prawie nowego - bo od niecałych dwóch lat - laptopa, dostałam od rodziców i dma o niego, dlatego boję się, że coś mogło się przez przypadek stać.

 

Czy ktoś wie co to?

Czy jest to konieczne do bycia na laptopie?

Jak i czy można to usunąć? 

Szukałam informacji o tym i wyskakują info z jakąś wyszukiwarką, wirusem. Nie wiem co z tym zrobić. Nie znam się na komputerowych technicznych rzeczach…

 

Czy ktoś umiał by mi pomóc?

Czy lepiej iść z laptopem do kogoś kto pomógłby mi to usunąć? 

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc:). 

 

PS. Zdjęcie z panelu sterowania dodane. 

post-268963-0-27712300-1416851701_thumb.
 

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ, który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora . Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Cześć,

 

Z tego co znalazłem jest to jakiś plugin do programu Powerpoint: http://www.visualbee.com/index.php/download.html i moim zdaniem, możesz go spokojnie usunąć poprzez Panel sterowania.

Tu masz link do stronki http://www.softpicks.pl/software/Biznes/Zestawy-biurowe-Narzedzia/VisualBee-for-PowerPoint_pl-103346.htm   http://visualbee.softonic.pl/  jest to dodatek do programu PowerPoint, który daje większe możliwości przy projektowaniu prezentacji PowerPointa. Jeśli nie tworzysz takich prezentacji to możesz go usunąć.

 

<p>Właśnie… mam Avast’a i pokazuje mi, że to jest wirus. </p>

<p>I nie wiem jak to usunąć, a boje się poknocić. Kiedy klikam odinstaluj pokazuje się komunikat po angielsku, z pytaniem, czy chcę to usunąć. A Avast pokazuje plik jako izolowany i zabezpieczony w kwarantannie. </p>

<p> </p>

<p>EDIT:</p>

<p>Usunęłam to coś poprzez panel sterowania i chyba z systemem wszystko w porządku(nic nie poknociłam:). Jednak kiedy patrzę na kwarantannę Avast, to nadal jest to wyświetlane. Czy może to zniknie jak zeskanuję laptopa? Muszę przyznać, że boję się grzebać w folderach systemowych i szukać tego, bo pisze że to w jakimś Folderze Data, a ja nie wiem o co chodzi… </p>

Nie wiem jaki plik jest w kwarantannie, Avast lubi czasem przesadzić. Dla pewności utwórz przed usunięciem punkt przywracania systemu i gdyby coś wyszło nie tak to można wszystkie zmiany cofnąć do tego czasu. Jeśli jeszcze masz jakieś pytania to pisz. Powodzenia to nic trudnego, najważniejsze nie bać się, nic się nie stanie.

A po usunięciu z kwarantanny nie dostanie się do systemu na nowo? 

 

Dziękuję za rady, ale chyba oddam go do osoby która się na zna. Przez te kilka dni raczej nic się nie stanie. 

 

Jeszcze raz dziękuję.

opcja przywracania przywróciła by go na nowo do katalogu w którym był, a usuniecie z kwarantanny usunie go całkowicie z systemu