VisualStudio 2005 - Kompilacja

Witam wszystkich. Mój problem dotyczy kompilacji programu napisanego językiem C++ w środowisku VisualStudio 2005 Standard (gwoli ścisłości pobranego z MSDN AA). Nie mam bladego pojęcia jak skompilować swój program. Nie dość że nie widzę polecenia Compile lub Build w menu, ikony od tego zadania na pasku narzędziowym są nieaktywne to nawet skróty klawiszowe też są nieaktywne. Przesiadłem się na to z wersji 6.0 gdzie tworząc zwykły plik source.cpp z wiecznie żywym stwierdzeniem “Hello World” można było go kompilować i tworzyć .exe. Dziękuję za każdą pomoc w tej kwestii.

Na głównym pasku narzędziowym masz napis “Debuging”.

Klikasz na to i wybierasz start debuging, czy jakoś tak.

Lub zwyczajnie wciskasz F5.

Powinno działać. Pozdro.

Skróty klawiszowe możesz zdefiniować w Tools->Options->Keyboard

Otworzyłeś pewnie pojedynczy plik. VS05 wymaga stworzenia rozwiązania (solution) i w nim projektu lub projektów. Dopiero w nich umieszczasz pliki. Każdy z projektów w ramach “solucji” kompilujesz oddzielnie. Aktywny, kompilowany prez wybranie “build” z menu albo wciśnięcie ctrl+shift+B projekt jest pogrubiony w solucji.

Dziękuje wszystkim. Ryan po wielu próbach doszedłem do tego że trzeba tworzyć cały projekt. Jednak dalej mam problemy. Po dodaniu pliku .cpp do projektu z byle jakim działającym kodem kompilator wskazuje mi błąd w klamrze. Sic!

Może to i dobre narzędzie jeśli ktoś zajmuje się kompleksowo projektowaniem dużego oprogramowania. Ja póki co takich wymagań nie mam i VS2005 tylko mi utrudnia życie. Wracam na 6.0. Może w wakacje jak będzie chwila czasu postaram się podziałać na 8.0.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim.

Bardzo kontrowersyjne stwierdzenie. Błąd Ci może wyskakiwać z wielu powodów - może stworzyłeś projekt z kodem VB albo C# a wrzuciłeś kod w C/C++? Wystarczy odrobinę uważniej klikać i nie powinno być problemów. Poza tym wbrew pozorom nawet program na 100 linijek kodu może skorzystać z zalet projektu, trzeba tylko odrobiny doświadczenia. :slight_smile: