Vivaldi nie może zostać domyślną przeglądarką

Cześć, przesiadłem się na przeglądarkę Vivaldi 2 dni temu i niestety nie moge ustawić ją jako domyślną przeglądarkę. Po włączeniu przeglądarki za każdym razem wyświetla się komunikat że Vivaldi nie jest domyślną przeglądarka, a po kliknięciu żeby ustawić ją jako domyślną przeglądarkę komunikat znika, ale nic sie nie dzieje. Dalej gdy uruchamiam jakiś link który wysłał mi znajomy, uruchamia się Google Chrome.

Ustaw to w programach domyślnych.

W jaki sposób?

Z Ustawień kafelkowych Windows 8/10 tam jest sekcja programów domyślnych.

Na Windows 7 w menu może masz „programy domyślne” (jak nie to w panelu sterowania) i tam wymuś skojarzenia Vivaldiego pod wszystkie jego pliki/protokoły i też powinno się ustawić jako domyślna przeglądarka.

Jak dalej nie działa to rozwalony Windows lub za bardzo namieszałeś w swoim GNU/Linux.

Wszystko w Windowsie sprawne, inne przeglądarki normalnie ustawiały się jako domyślne.
W programach domyślnych nie mam Vivaldiego, jedynie inne przeglądarki które są zainstalowane. Czyli to raczej wina przeglądarki, ale pewności nie mam.

Odinstaluj go przy użyciu Revo Uninstaller, wgraj ponownie i zobacz.
Revo Uninstaller Pro 4.4.8 - dobreprogramy

Już odinstalowałem tą przeglądarkę. Na drugim komputerze to samo było, czyli to wina przeglądarki.

Na XP do menu można było ręcznie dodać przeglądarki (klient mail i przeglądarka miały „zarezerwowane” miejsca).

Może ktoś zrobi ci kompatybilne pliki reg jakich system nie cofnie po kilku sekundach.

Ja czasami szaleję, ale XP podłączone do netu, to jakieś samobójstwo.