Vivobook 14 na i3? Czy warto? A może jakiś inny?

Witam
Mam pytanie, generalnie poszukuję dobrego laptopa. Moje wymagania:

  • procesor wystarczający do bardzo komfortowego przeglądania internetu
  • cienka obudowa - najlepiej by był to jakiś ultrabook
  • 8 GB ramu
  • Ekran - 13 - 15 cali

Co robię głównie na laptopie? Przeglądam internet, piszę dokumenty, TROCHĘ gram - najwięcej w Minecraft, NFS MW z 2005 roku. I tak mam zamiar zainstalować Arch Linuxa, więc może być bez systemu.

Moje propozycje:

Ten sam laptop ale z innym procesorem.

  1. Czy ten procesor byłby wystarczający do moich wymagań? I ogólnie podzespoły? Na razie mam ThinkPada X220 z procesorem:
    Intel(R) Core™ i5-2540M CPU @ 2.60GHz, 2601 MHz, Rdzenie: 2, Procesory logiczne: 4
    I z 8 GB ramu. Na tej konfiguracji nawet Minecraft działa ok. Czy na tym VivoBooku tez by wydajność była podobna?

A może macie inne propozycje? Mój budżet to takie maks 2300 zł.

Proszę o pomoc, pozdrawiam! :slight_smile:

Laptop nie musi być z 2021, mogę wziąć nawet starszą używkę z Allegro… Ale ma się zmieścić w tej cenie :smiley:

Coś takiego bym szarpał, obudowa trochę miękka, ale wydajność będzie sporo lepsza.

Na OLXie znajdę i się zastanowię, mówisz że będzie lepszy?

Tylko obudowa tego vivobooka mi sie bardziej podoba…

Na OLXie nie znajdziesz raczej, a co do wydajności to zdecydowanie, ten ma przyzwoitą grafikę (jak na zintegrowane) no i 2x więcej rdzeni.

Ladne obudowy mają też 10 letnie thinkpad(ł)y. :stuck_out_tongue_winking_eye:
A na poważnie Ryzen 5300U i dodaj do 12-16 gb ram → będziesz zadowolony, ta i3 jest biurowa… dosłownie.

A coś takiego?
https://www.olx.pl/d/oferta/black-friday-laptop-lenovo-thinkpad-x1-carbon-14-i7-5600u-256ssd-8gb-CID99-IDKT0eS.html

Albo ogólnie X1 na OLXie - daje rade dzisiaj?

W sumie już niedługo 7 lat ma, a kosztuje tyle co wydajniejszy nowy. Mimo „jakości wykonania” 12 , nie 24 m gwarancji. Decyzja jest Twoja, ja nie kocham sprzętu więcej niż 5 letniego.