VLC a ustawienia routera do odtwarzania telewizji

Mam taki problem otóż w sieci akademickiej puszczany jest poprzez LAN kablówka, niestety gdy mam neta przez router (inaczej nie bede miał neta w xbox360) program VLC nie potrafi w sieci lokalnej wyszukać programów… Czy ktoś się orientuje co muszę zmienić w ustawieniach mojego routera(netgear wgr612) by można wyszukiwać kanały ?

Może dodaj ip wew. Twojego komputera do DMZ?

można prosić o dokładniejsze wyjaśnienie ?

Wejdź z przeglądarki do 192.168.0.1 może być też 192.168.0.2 itd. I spróbuj odnaleźć ustawienia DMZ.

TV to transmisja IP multicast. Router musi umieć forwardować ruch multicast i właśnie takiej opcji powinieneś szukać w konfiguracji (IP multicast --> ENABLED lub podobnie) tylko nie jestem pewien, czy Twój router obsługuje IP multicast.

Inną sprawą jest ustawienie VLC do odbioru transmisji milticast. Spróbuj (nawet przed zabawą z routerem) ustawić VLC:

Narzędzia --> Preferencje --> Ustawienia interfejsu --> Pełne --> Lista odtwarzania --> Wykrywanie usług --> Strumienie sieciowe (SAP) — zapisz

Jak już ustawisz to wyłącz VLC, włącz ponownie … Widok --> Lista odtwarzania … poczekaj trochę (nieraz trzeba parę minut) a powinny Ci się pojawić dostępne kanały.

Jeśli nic nie będzie 'Pobaw się z routerem (IP multicast)