VLC Media Player a Netflix?

Czy da się oglądać filmy z Netflixa w VLC Media Playerze na lapku z Win7? Na stronie: https://askbobrankin.com/have_you_tried_vlc_media_player.html znalazłam, że niby można: “VLC is also a streaming media server, so you can use it to play YouTube, Netflix, and other streaming media without a browser that supports streaming. In fact, you can even use VLC to save streamed files to your hard drive.”, ale jak to zrobić? Głównie chodzi mi o to, że w odtwarzaczu przeglądarkowym brakuje mi wielu opcji, do których jestem przyzwyczajona, kiedy oglądam filmy odtwarzane z dysku np. w BestPlayerze czy nawet w VLC (chociaż w tym już nie jest tak wygodnie).
Dodam, że z Netflixa dopiero zaczęłam korzystać, mam bezpłatny miesiąc próbny, więc niezbyt go jeszcze znam.

Nie ma takiej możliwości.

1 polubienie

Czyli na tej stronie, co podlinkowałam, napisali bzdury?

Tak, prawdopodobnie z rozpędu znalazł się tam netflix :slight_smile:
Cała treść Netflixa jest zabezpieczona systemem DRM, więc nie ma możliwości jej “streamowania” inaczej niż z poziomu ich aplikacji lub strony. Dodam tylko, że w Google Chrome właśnie z tego powodu max. rozdzielczość odtwarzania to 720p.

1 polubienie

Czyli nie ma sposobu na zmianę proporcji obrazu, kiedy można odtwarzać wyłącznie z użyciem laptopa?

Prawdopodobnie jakieś dodatki do przeglądarki pozwolą na taką zmianę, ale nie zagłębiałem się w temat.

1 polubienie

Dziękuję, będę szukać w takim razie dodatków :slight_smile:

Na Netflixa jest sposób.
Zainstalować KODI, a w nim wtyczkę do obsługi Netflix.
W Kodi można sobie modyfikować parametry obrazu, dźwięku i napisów.

Metoda trochę “hakerska” bo wykorzystuje przeszczep biblioteki widevine.dll do odtwarzania zawartości chronionej DRM, ale działa i pozwala nawet ominąć limit rozdzielczości 720p :wink:

1 polubienie

Dziękuję :slight_smile: