VLC Media Player na TV Smart

Cześć

Mam problem z aplikacją VLC Media Player na telewizorze Sony KD 65XH8096.
Polega on na tym, że obraz i dźwięk są niezsynchronizowane ze sobą gdy filmy odtwarzam z pendrive`a (pliki z rozszerzeniem avi 700 MB). Telewizor użytkuję od jesieni 2020 r. i na początku było pod tym względem bez zarzutu.

Sprawdzałeś na innych plikach? Może trafiłeś na po prostu felerny.

Wszystkie avi tak działają ale już mkv w porządku.

wszystkie, wszystkie *.avi czy wszystkie odcinki serialu? Czasem można trafić na treści wideo obrobione tak egzotycznymi kodekami, że odtwarzacz głupieje.
Sam posiadam androidTV i trafiały mi się takie kwiatki. Domyślny odtwarzacz telewizora (korzysta z zestawu swoich kodeków) też tak ma?

Przed chwilą sprawdziłem i w domyślnym odtwarzaczu jest wszystko dobrze natomiast wczoraj oglądałem odcinek w mp4 na VLC i było OK. Być może wystarczy go zresetować przez usunięcie pamięci podręcznej.

Zauważyłem, że na domyślnym odtwarzaczu poprawił się obraz. We wrześniu 2020 jak kupowałem telewizor to zabrałem ze sobą pendrive z filmami i kazałem w sklepie puścić film z niego. Okazało się, że obraz był tragiczny w porównaniu z moim poprzednim Samsungiem 8-letnim. Chyba po aktualizacji android tv nastąpiła taka zmiana?

Nie mam telewizora, ale czy sprawdzałeś za pomocą np. MediaInfo (na kompie), co jest w środku plików, które chcesz oglądać na VLC? Tzn. jakie kodeki audio i wideo są w środku kontenerów np. avi, mp4 lub mkv. Czasem są dość nowe jak av1, czy hevc/h.265 lub popularne jak avc/h.264 bardzo wysokiej rozdzielczości/jakości (duże kbp/s, czy wysoki profil itp) i procek na TV nie wyrabia. Może jest jakiś lepszy odtwarzacz wideo.

Dzięki za wskazówkę, ale od kilku lat jestem na Linuxie Mint Cinnamon.

Znajdziesz repo/pakiet i dla siebie: https://mediaarea.net/en/MediaInfo/Download
O widzę, że i dla androida jest