VLC Media Player - opóźnione wyświetlanie napisów

Witam!

Korzystam z programu VLC do oglądania filmów za napisami. Mam problem, gdyż napisy wyświetlają się dopiero mniej więcej po dwóch sekundach. Dotyczy to też przewijania filmu. Wygląda to tak jakby napisy omijały pierwszą linijkę i pojawiały się dopiero w drugiej. Problem występuję cały czas, nawet przy czystej instalacjach, wersjach portable itd. W innych playerach, np. Media Player Classic Home Cinema, nie ma takiego problemu: napisy działają od razu i nie trzeba czekać aż się pojawią. W VLC dzieje się to w każdym filmie. Oczywiście mam na myśli napisy w formacie tekstowym, a nie wbudowanie. Jest to naprawdę irytujące. Czy istnieje taka opcja w VLC, żeby wyłączyć to opóźnienie? Oczywiście napisy są w porządku, gdyż jak wspomniałem wcześniej w innych playerach wyświetlają się od razu. Proszę o pomoc.

W formie okienkowej masz różne opcje nad obrazem (górna belka). Wysuwasz “narzędzia” i wchodzisz w “synchronizację ścieżki”. W oknie które się pokaże wchodzisz w trzecią opcję górnej belki - “synchronizacja”. Tam możesz ustawić synchro dźwięku, napisów itp.

Doskonale o tym wiem, tylko że jak napisałem napisy są prawidłowo zsynchronizowane tylko nie wyświetlają się od razu. To jest problem. W innych playerach jest wszystko ok. Ta opcja mi nic nie da.

Spróbuj pobawić się tą opcją. Sam korzystam z tego playera parę lat i te opcje zawsze pomagały jak coś było opóźnione. Bo skoro w VLC te napisy wyświetlają Ci się później to znaczy że (przynajmniej według tego programu) coś jest źle zsynchronizowane.

Mi pomogło thx