VLC Media Player versus Media Player Classic Home Cinema

Witam :slight_smile:

Chciałbym się dowiedzieć, który z wyżej wymienionych programów jest Waszym zdaniem lepszy, i dlaczego? Przed chwilą utworzyłem próbny klip w Pinnacle Studio HD (Full HD - format MPEG-2 TS) i przyznam, że VLC dość “szarpał” tym filmem (łapał lagi), zaś MPC HC z kodekami K-Lite Codec Pack Full radził sobie z tym bardzo dobrze.

Pytania:

*Czy Media Player Classic Home Cinema różni się czymś od zintegrowanej wersji MPC HC w pakiecie kodeków K-Lite Codec Pack Full?

*Czy kodeki trzeba w jakiś sposób konfigurować? A jak tak, to jak?

*Czy zintegrowane kodeki w VLC Media Player są “gorszę” od tych w pakiecie K-Lite?

*A może używać Windows Media Player + paczka kodeków K-Lite?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi :smiley:

Moje jedyne pytanie, po co instalować ten syf zwany K-Lite, skoro MPC HC ma SWOJE? Wywal to i pobierz najnowszą wersję z http://www.xvidvideo.ru/media-player-cl … -3677.html

Można jeszcze bardziej podrasować jakość obrazu dodając render madVR, dekoder LAV CUVID (jeśli masz kartę nVidii).

U mnie Media Player Classic HomeCinema zawsze spisywał się bardzo dobrze, jednak ostatnio używam KMPlayera i mogę go z czystym sumieniem każdemu polecić. Nie trzeba nic konfigurować, korzysta zarówno ze swoich kodeków, jak też z zewnętrznych.