VLC player a ustawienie napisów

Cześć,
mam następująca zagwozdkę. Kiedy mam ustawioną playlistę serialu z napisami to do każdego odcinka muszę ręcznie ustawiać opóźnienie napisów ( w moim przypadku opóźnienie o 1250 ms). Po skończeniu się odcinka muszę znów ręcznie ustawiać to opóźnienie. Czy można ustawić to opóźnienie na stałe?

Dla playlisty nie. To plik tekstowy a nie medialny. Można dla każdego filmu w niej ujętego, ale trzeba osobno każdemu ustawić i zapisać. Wtedy powinno trzymać za kolejnym odtworzeniem danego filmu… czy to z plajlisty, czy osobne.
To już lepiej byłoby czymś przerobić napisy dostosowując w nich czas ogólnie na prawidłowy, jaki się chce mieć.

a może w jakimś innym programie do odtwarzania wideo jest taka opcja? Spotkaliście się?

Patrzyłam w kilku z ciekawości i nie ma. Nie stricte dla plajlist. Można to zgłosić jako “propozycja ficzera do zrobienia”, ale wątpię, by się komuś chciało poświęcać czas. Jest za duża “randomowość” - nie wiem jak to po polsku jest. Każdy pilik (para plików video+txt) w plajliście może mieć inne time-rate i nie sposób tego ogarnąć bez jakiejś bardziej zaawansowanej automatyki, co ootb komplikuje sam program.
Takie hurtowe poprawianie czasu miała któraś z apek do pobierania napisów, ale ubij mnie, nie pamiętam która. Nie używam napisów już od wielu lat :wink:

Edit: Coś mi się przypomniało. Kontenery mkv miały opcję sterowania synchronizacją czasową (opóźnienia i przyspieszenia względem siebie) zawartych w nich mediów… video, audio, txt, obrazki itp. ale czy działa to spod plajlist, pojęcia nie mam.

Jeśli nic nie znajdziesz, to masz w sumie dwie opcje… to co wyżej - przeedytowanie plików txt, albo nałożenie poprawnych napisów na film na stałe.

Po polsku “losowość” . Random to po angielsku “losowy”. Pewnie chodzi Ci o losowe trwanie wyświetlania napisów - raz dłużej, a raz krócej.

1 polubienie

Tak, o to. Potem znalazłam jeszcze różnorodność, też pasuje do kontekstu :slight_smile: