VLC - poprawa jakości obrazu w filmach 480p

Używam najnowszej wersji odtwarzacza VLC na Windows 7.
Czasem niestety trafi się jakiś film, który nie ma lepszej jakości niż 480p.
Czy jest jakiś sposób/ustawienie w VLC, które pozwala na choćby minimalną poprawę jakości obrazu w takich filmach?

Możesz próbować bawić się ustawieniami, masz tam ostrość, filtry, ale cóż z piasku bicza nie ukręcisz.

VLC wiele osób korzysta ale on nie jest najlepszy. To kombajn bezkodekowy więc osoby są zadowolone. Ale aby mieć Speer jakość filmów zobacz ten program darmowy czyli media player classik home cinema Jaki jest najlepszy program do oglądania filmów | ToTemat on jest najlepszy w rzeczywistości ze wszystkich odtwarzaczy. Tylko poczytaj jak go pobrać - bo chodzi o ten dołączony do paczki kodeków k- litle kode pack.

Ten program ma TAKĄ SĄMĄ JAKOŚĆ jak VLC. Do tego wymaga osobnych kodeków. Przecież opcje dekodowania obrazu są i tak systemowe.

A jak uważasz co to są kodeki pobierane z program? K-litle code pack.

VLC korzysta z biblioteki. W praktyce niema to większego znaczenia, poza mniejszym bałaganem w systemie, gdzie wszystko potem próbuje się wczytywać przy użyciu kodeków. Obraz i tak jest dekodowany systemowo. Można sobie zmienić rodzaj akceleracji, sposoby usuwania przeplotu itd. ale jakość będzie nadal taka sama, bo oba programy po prostu wykorzystują dokładnie te same biblioteki i funkcje graficzne kart GFX.

Za dużo nie ukręcisz to jest jednak 480p,możesz poprawić ostrość,pobawić się ustawieniami kolorów,nasycenie,nie tylko VLC,jest jeszcze PotPlayer

Polski Splash ma fajne funkcje, które mogą pomóc poprawić jakość.
Motion² daje fajny efekt poprawy obrazu.
Ma wszystkie kodeki…zawsze można sprawdzić i pobawić się ustawieniami.
https://mirillis.com/pl/odtwarzacz-wideo-splash

Swego czasu popularne było instalowanie kodeków niezależnych od odtwarzacza. Było (jest?) coś takiego jak K Lite Codec pack. Paczka ta instalowała fddshow oraz odtwarzacz MPC. fddshow Pojawiał się w tray’u jak film zaczynał się odtwarzać. W konfiguracji można robić bardzo fajne rzeczy zwłaszcza w zakładce Postprocessing. Można było odratować kiepski film zwiększając postprocessing, dodając subtelny szum itp.

Za czasów 360p i wielkich bloków będących efektem kompresji, byłem bardzo zadowolony z filtra "Postprocesing’ w fddshow. Nie mam pewności ale niestety chyba nie da się używać fddshow w VLC . Ten jednak może mieć analogiczne opcje, trzeba poszukać.

Odpal VLC, wciśnij CTRL + P , przejdź w zakładkę wejścia/kodeki, na dole przestaw pokaż ustawienia z podstawowych na wszystkie. Zobacz co się dzieje z lewej, np. obraz, filtry.
Masz wszystko to co oferował FFDSHOW, i o wiele więcej. `

Fakt, też tam zaglądałem, ale w fddshow to było bardziej zrozumiałe. Przynajmniej dla mnie, dlatego poleciłem fddshow. Kiedyś to było :smiley: teraz już nawet nie mogę znaleźć zrzutu z fddshow i Windows 10. Przeszło do kategorii retro.
obraz

Trzeba siedzieć daleko od ekranu. Im wiekszy ekran tym dalej.
Ewentualnie przyjąć odwrotną strategię. Stosować jak najmniejszy ekran i ogladać na smartfonie.
To drugie rozwiązanie jest lepsze bo pixele mniejsze i gęściej upakowane.

@wasabi1084, @Bradlee, jeśli chodzi o postprocessing (przetwarzanie końcowe), to zdaje się, że mam ustawiony najwyższy poziom. Nie wiem tylko, co powinienem wpisać w sekcji „Łańcuchy filtrów przetwarzania końcowego FFmpeg”.

Zacząłbym od tego czym jest zakodowany film.

Hair 1979 masz dostępne na CDA bez premium, jakość oglądalna, zobacz czy nie lepsze od tego twojego.

Wpisz w wyszukiwarkę.
How to Upscale Video from 480P to 1080P with AI.
Znajdziesz programy które to ponoć potrafią. Poszukaj.
Uprzedzam, nie testowałem.

Film jest też dostępny w wersji zrobionej do BR w jakości 720p. Posiada go w zbiorach np. chomik MrRoshi.

Ewentualnie na iTunes wypożyczenie za 9,99 https://tv.apple.com/movie/hair-1979/umc.cmc.2awpfh7xi8fha32hvag9xqz4m?at=1010l369s&itscg=30200&itsct=tv_box_link&uo=5 jest zwiastun i wygląda jak trzeba, tyle że polskiego nie widzę

„Hair” to tylko przykład. Jest wiele filmów, które są dostępne tylko w jakości 480p. Sam mam takich kilkadziesiąt.