VLC - szary i rozpikselowany obraz przez kilka sekund

Używam odtwarzacza VLC w wersji 3.0.16 Vetinari. Od jakiegoś czasu, podczas oglądania filmów zauważyłem dziwne zachowanie. W pewnym momencie obraz robi się szary, po 1-2 sekundach pojawia się pikseloza z fragmentami właściwego obrazu i nagle wszystko wraca do normy. Nie jest to wada samych plików video, bo powtarza mi się to już n-ty raz, a gdy po takim zjawisku przewijam film o 5-10 sekund, to ten sam fragment odtwarza się bez problemu.
Co może być powodem takiego zachowania?

Reinstaluj/zresetuj mu ustawienia to tak na początek. Możesz też wypróbować nowszej wersji: Index of /pub/videolan/vlc/3.0.17/win64/
Ja mam VLC w wersji 3.0.17.3 (pod Linux) i brak takich objawów.
Na co dzień jednak używam MPV :stuck_out_tongue:

Dzieje się tak, bo program nie zaczeka aż się wczyta klatka typu ‘B-frame’, tylko leci dalej.

Poklikaj pan poniższe menu, może pomoże:
Narzędzia - Preferencje - Wejście/Kodeki (te stożki u góry) - Sprzętowe przyspieszanie dekodowania - Wyłącz.

Jak nie pomoże, to zmienić pan odtwarzacz na inny np. MPC-HC. Tak takich cyrków nie ma.

Ja tam wszystkim radzę MPC-HC z kodekami K-litle. Zawsze jest wtedy dobrze. Z VLC samemu miałem wiele problemów swego czasu przez co go zmieniłem.