vLite i legalność?

Witam

Mam problem, jestem posiadaczem Visty Bussines BOX. Chciałbym ją jednak troche okroić z funkcji mi nie potrzebnych, czy spowalniających system (przygotować tzw. wersję Lite) przy pomocy programu vLite. I tu powstaje pytanie, czy jest to legalne?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Oczywiście. Instalacja nienadzorowana istnieje przecież od czasów Windows 98

Co to znaczy - okroić ?

Zawsze możesz wyłączyć zbędne funkcje

w ramach tego, na co Ci system pozwala

myślałem tu o wyrzuceniu Windows Defendera i Centrum zabezpieczeń

ja bym Ci tego nie polecał wywalać…defendera możesz zawsze wyłączyć ale on nie psowalnia dużo systemu i ma fajną funkcje- eksplorator oprogramowania…centrum zapezpieczeń też bym nie usuwał…

Ja bym powiedział że to legalne :wink: w końcu masz orginalną płyte z Vistą, masz kulcz produktu więc używasz teoretycznie tego samego systemu.

Z tego co pamiętam to na forum nLite, bądź vLite czytałem, że jest to procedura jak najbardziej legalna, gdyż polega na wykorzystaniu możliwości, których dostarczył Microsoft. Nie wiem jak to się ma np. do uxtheme patcha - bo to już modyfikacja jednej z bibliotek systemowych, a nLite też zawiera taką funkcjonalność.

Z pewnością nie możemy się domagać supportu od Microsoftu, jeśli zainstalujemy zmodyfikowany system.

gdzeis bylo napisane podajrze nawet na tym forum, amianowicie integracja w system za pomocą jakich kolwiek programow (czyt vlite i nlite) jest nielegalna

Cóż, nie będę się sprzeczał. Niemniej forum nLite i vLite mieści się na MSFN…

Nawet jeśli nie do końca jasne jest czy użycie tych programów łamie licencję, MS wydaje się nie postrzegać ich jako zagrożenia. :slight_smile: