vMix - problem z DirectX

Dzień dobry wieczór! :wink:
Pobrałem i zainstalowałem program vMix 19 który niestety, przy próbie uruchomienia wymaga sprzętu zgodnego z DirectX 9, pomimo, iż w moim komputrze siedzi DirectX 11.
Podrzuci ktoś o co w tym chodzi? :smiley:

www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html - zainstaluj jak nie masz.
Jaki system, spróbuj może trybu zgodności z Windows XP, Vista, Windows 7.

No tak, dawno nigdzie nie pisałem i zapomniałem, że nie każdy jest jasnowidzem :wink:
System Win 8.1 karta graficzna Intel zintegrowana.
Na jakimś anglojęzycznym forum wyczytałem, że vMix lubi świrować pod kartami zintegrowanymi, ale żadnych szczegółów.
W dxdiag wszystko wydaje się być w porządku.

Jaka?

Komputer:
System operacyjny Windows 8.1 Home Edition
Dodatek service pack systemu operacyjnego -
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Nazwa komputera KOŃPUTER
Nazwa użytkownika Kaczucha

Płyta główna:
  Typ procesora                                     DualCore Intel Pentium D, 2800 MHz
  Nazwa płyty głównej                               Nieznane
  Mikroukład płyty głównej                          Nieznane
  Pamięć fizyczna                                   3062 MB
  Typ BIOS'u                                        Nieznane
  Port komunikacyjny                                Port komunikacyjny (COM1)
  Port komunikacyjny                                Port komunikacyjny (COM2)
  Port komunikacyjny                                Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran:
  Karta wideo                                       Intel(R) 82945G Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.0)  (256 MB)

Multimedia:
  Karta dźwiękowa                                   Głośniki (SoundMAX Integrated D

Magazyn:
  Kontroler IDE                                     Kontroler Intel(R) 82801GB/GR/GH (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controller — 27C0
  Kontroler IDE                                     Kontrolery Intel(R) 82801G (ICH7 Family) Ultra ATA Storage Controllers — 27DF
  Kontroler SCSI/RAID                               Kontroler miejsc do magazynowania firmy Microsoft
  Dysk fizyczny                                     ST380815AS ATA Device
  Dysk fizyczny                                     SAMSUNG SP2504C ATA Device  (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)
  Dysk fizyczny                                     Linux File-CD Gadget USB Device
  Napęd dysków optycznych                           HL-DT-ST DVD-RAM GH22NP20 ATA Device
  Status dysków SMART                               Nieznane

Partycje:
  C: (NTFS)                                         76291 MB (24398 MB wolne)
  D: (NTFS)                                         238471 MB (51787 MB wolne)
  Rozmiar całkowity                                 307.4 GB (74.4 GB wolne)

Urządzenia wejściowe:
  Klawiatura                                        Urządzenie klawiatury HID
  Mysz                                              Mysz zgodna z HID

Sieć:
  Karta sieciowa                                    Karta Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter
  Karta sieciowa                                    Karta Qualcomm Atheros AR9285 Wireless Network Adapter  (192.168.1.73)
  Karta sieciowa                                    Kontroler Broadcom NetXtreme 57xx Gigabit

Urządzenia zewnętrzne:
  Drukarka                                          Fax
  Drukarka                                          Microsoft XPS Document Writer
  Urządzenie USB                                    Nieznane urządzenie USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się)
  Urządzenie USB                                    Urządzenie kompozytowe USB
  Urządzenie USB                                    Urządzenie kompozytowe USB
  Urządzenie USB                                    Urządzenie pamięci masowej USB
  Urządzenie USB                                    Urządzenie wejściowe USB
  Urządzenie USB                                    Urządzenie wejściowe USB
  Urządzenie USB                                    USB Microphone
  Urządzenie USB                                    USB2.0 Camera

--------[ Przetaktowanie ]----------------------------------------------------------------------------------------------

Właściwości procesora:
  Typ procesora                                     DualCore Intel Pentium D
  Nazwa kodowa                                      Presler
  CPUID: nazwa procesora                            Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz
  CPUID: nr wydania                                 00000F65h

Szybkość procesora:
  Częstotliwość taktowania procesora                2812.37 MHz  (oryginalny: 2800 MHz)

Pamięć podręczna procesora:
  Pamięć podręczna L1 śledzenia                     12K Instructions
  Pamięć podręczna L1 danych                        16 KB
  Pamięć podręczna L2                               2 MB  (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

Właściwości BIOS'u:
  Data BIOS'u systemowego                           Nieznane
  Data BIOS'u wideo                                 Nieznane

Właściwości procesora graficznego:
  Nazwa kodowa procesora graficznego                Lakeport-G  (Integrated 8086 / 2772, Rev 02)
  Częstotliwość taktowania układu graficznego       400 MHz

tak to jest że nowsze windowsy potrzebują dopełnienia do DX11
zainstaluj jeszcze raz Dx9 na win7 i wyżej.


Nadal to samo po zapodaniu dx9 ze srony microsoftu… :frowning:

O ile dobrze odszukałem wymagania programu vMix czyli: http://www.vmix.com/software/supported-hardware.aspx to jasno wynika z nich, że twoja karta graficzna nie spełnia wymagań, stąd problemy z uruchomieniem aplikacji.

1 polubienie

A po czym poznać, że karta jest zgodna z DirectX 10? I dlaczego na komunikacie jest mowa o DX 9, skoro musi grać z DX 10?
I czy np. ten sprzęt wystarczy?: http://allegro.pl/sony-vaio-fit-e-i5-3337u-4gb-1000gb-dvd-win8-gt740-i6919157184.html

A po tym, że w informacjach na temat produktu jest wzmianka na ten temat.
Z obecną konfiguracją będziesz miał problem to uruchomić.
Bardzo stary procesor i chip graficzny, który jest bardzo cienki.

Jaka płyta główna?

Niestety na temat płyty głównej nie mogę znaleźć informacji.
W info na temat kart graficznych, które są wymienione pod “wymaganiami systemowymi” jest podane DirectX 11 nawet 12. Więc czy zgodne z 9 czy 10? Bo zaczynam się gubić…
Z tego, co jest w “wymaganiach…” napisane, to ten sprzęt znajduje się po środku, ilością pamięci własnej karty graficznej dwukratnie zalecenia przewyższając.
Co w takim układzie byś polecił? Bo skora sprzętu nie mam, to chciałbym go zakupić i przy tym nie zbankrutować. Najlepiej przenośny i taki, do którego będzie się dało podpiąć ze dwie conajmniej kamery - na razie nie wpadłem jeszcze w jaki sposób - będzie to osobnym zagadnieniem…

Pobierz dowolny program do identyfikacji podzespołów np. CPU-Z, informacje nt. płyty głównej znajdziesz na zakładce Mainboard w polu Manufacturer oraz Model.

Myślisz, że jakbym posiadał ten sprzęt fizycznie tobym tego nie wykonał? Czytaj proszę wnikliwiej :wink:
Sprzęt jest do kupienia - stąd link do aukcji…

Kolega pytał o płytę główną komputera, który obecnie posiadasz.
Co do pozostałych pytań, to sprzęt, który podlinkowałeś, spełnia wymagania.

W takim uładzie przepraszam.
Ta płyta to:

Dell Inc. 0FH884 (0x00000162 - 0x0050F680)

Poleciałem do przodu zbytnio. Stwierdziłem, że skoro mój klocek nie będzie w stanie vMix’a godnie ugościć u siebie, to szukam sprzętu docelowego.
I teraz powstaje pytanie: w jaki sposób do takiego, dajmy na to Sony Vaio - podłączyć kamery? Czy vMix da radę obzłużyć kilka grabberów z wejściem analogowym np.: http://allegro.pl/konwerter-video-grabber-basetech-br116-s-video-i6921842337.html
Czy bardziej kilkukanałowy? np.: http://allegro.pl/karta-dvr-pod-usb-4-kanaly-video-wawa-i6770038723.html