VMplayer wolno czyta system z pendrive


(hatezit) #1

Witam, mam problem a wlaściwie klopot. Jutro mam zaliczenie a chce wszystkie prace pokazac na wirtualnej maszynie. Ale problem jest taki, że plik który ma 2,85GB jest na penie, to XP. I VMplayer wolno czyta, a wlaściwie nie uruchamia systemu tylko widać same ładowanie systemu. Pendrive to Good RAM 32GB. A jego przenoszenie na pena wynosi 11min i nie chce podczas zaliczenia znowu przenosić. Co może być nie tak?


(bachus) #2

Jak przenosisz plik, jest to jeden ciągły zapis, natomiast używanie już jako wirtualnej maszyny wymusza losowy dostęp do pamięci flash a to jest właśnie wąskim gardłem (przetestuj pendrive pod kątem “random access”). Wąskim gardłem jest też USB 2.0 i spore obciążenie procesora przy operacjach I/O. Jak chcesz to robić z pendrive - USB 3.0 i najlepiej coś oparte o SSD.


(Walkiria 84) #3

podejrzewam, za wolny odczyt pliku z pena. poza tym 11 dla pliku ~3GB to dość długo, z odczytem (kopiowaniem za dysk) może być szybciej, bo zazwyczaj pen ma szybszy odczyt od zapisu.


(hatezit) #4

To jaki najlepiej pen użyć? Mam jeszcze Kingstony po 8GB. A ten GoodRam to typ Edge taki żółtawy 32 GB. Mam dysk zewnętrzny WD 500GB, na dysku lepiej będzie?


(bachus) #5

Na dysku powinno być lepiej, wypróbuj.


(hatezit) #6

Tylko kabel mam krótki aby dysk zewnetrzny podłaczyć a uczelniane komputery są zabudowane a dysk by wisiał na kablu. Gdybym zrobił w VMplayer nie 2.85GB a ok 1,50GB, to szybciej by czytal system XP? 11min kopiowanie na pen i z powrotem to za długo.


(bachus) #7

Po pierwsze przetestuj czy działa to rozwiązanie z dyskiem USB. Dwa, nic się nie stanie jak dysk będzie wisieć na kablu, nic nie powinno się stać (oby za bardzo się nie majtał w czasie pracy). Jakby Ci zależało, już byś był w domu z przedłużaczem USB (pewnie w TESCO, czy innym MM kupisz).


(hatezit) #8

Z dysku WD 500GB my passport chodzi jak marzenie:) do dwoch min sie kopiowal plik 2.85GB.


(bachus) #9

Powodzenia przy oddawaniu projektu!