VMware a karta grafiki - wsparcie


(juh) #1

Zwracam się głównie do osób które korzystają z VMware lub znają temat. Otóż korzystam z VirtualBoxa ale oprogramowanie takie jak np. SolidWorks nie wspiera w całości w wirtualnym środowisku karty grafiki. Zastanawiam się nad kupnem VMware i tutaj pytanie czy pozwala ono na pełny dostęp do karty grafiki tak jakby to nie była wirtualna maszyna tylko postawiony zwykły PC. Nie wiem jak to nazwać ale chyba wiecie o co mi chodzi.


(Send1N ) #2

To co masz na mysli to PCi passtrough i do tego potrzebne sa dwa monitory.VMware ma dosc dobra wydajnosc w 3D i jesli to Tobie nie wystarcza to mozesz sie bawic ale nie w virtualbox czy VMware ale KVM/Xen.


(sadaj72) #3

JW Rozwiązanie PCI passthroug pozwala na dostęp do fizycznych urządzeń PCI/PCIe z poziomu maszyny wirtualnej, ale musisz posiadać

  1. Kompatybilną kartę graficzną (nie każda zadziała w środowisku wirtualnym), najlepiej z profesjonalnej serii tj. quadro, firepro
  2. Procesor ze sprzętową wirtualizacją i VT-d
  3. O ile pamiętam karta podłączona przez PCI passthroug jest dostępna wyłącznie dla określonej maszyny wirtualnej, do wyświetlania obrazu z hosta vmware potrzebujesz dodatkowej karty graficznej np. tej zintegrowanej w płycie głównej.