[VMware] Dwie maszyny wirtualne w jednej sieci

Witam, mam dwie maszyny wirtualne postawione na VMware Workstation jedne to Windows Server 2008, druga to Windows 7. Chce aby te dwie MV widziały się po sieci ponieważ chciałbym podłączyć Windows 7 jako klienta domenowego do serwera. Jakich ustawień powinienem użyć aby osiągnąc ten cel. Próbowałem chyba ze wszystkimi ustawieniami niestety bez rezultalu.

w obydwoch maszynach wirtualnych w ustawieniach karty sieciowych ustaw NAT, maszyny powinny sie widziec oraz beda mialy dostep do internetu,

Spróbuj ustawić je za NATem i dodatkowo wyłącz w obu maszynach firewall’a. Teoretycznie najlepiej byłoby ustawić w obu maszynach połączenie mostkowe, ale z doświadczenia wiem, że w takim przypadku może pojawić się w sieci konflikt adresów IP (jakiś bug w programie VMware, bo z Linuksem i Windowsem XP wszystko działa jak należy)

Niestety przy tych ustawieniach maszyny wirtualne widza komputer matkę ale siebie nawzajem nie. Dodam jeszcze, komputery pobieraja adresy ip i dns automatycznie

W takim razie pozostaje tylko połączenie mostkowe i walka z problemem, o którym wspomniałem (jeśli się pojawi*).

* daj znać, czy się pojawił

jakie adresy IP maja maszyny wirtualne? jak wyslesz pinga z 2008 do 7 i na odwrot to co sie dzieje ? jest odpowiedz ? obie maszyny sa w tej samej grubie roboczej ?

Ustawiłem na oby dwóch maszynach wirtualnych połącznie NAT i reczne ip .

dla serwera

ip 10.0.0.11

maska 255.255.255.0

default gateway 10.0.0.11

dns brak

klient

ip 192.168.1.10

maska 255.255.255.0

brama 10.0.0.11

dns 10.0.0.11

niemoge pingowac zadnego z VM

ale na serwerze widze w otoczeniu sieciowym klienta nawet moge wejsc w jego pliki udostepnione.

edit: moge pingowac klienta z serwera ale tylko po nazwie komputera po ip nie

Z klienta niewidze serwera

Z doświadczenia wiem, że trzeba jeszcze wyłączyć firewalle lub dodać do nich wyjątki.

Już wszystko działa chyba jednak ten firewall blokował połącznienie. Mimo że komputery nie widzą się w grupie roboczej to udało mi się podłączyć klienta do domeny.

Dzięki wszystkim za pomoc.