VMWare + połączenie mostkowe = konflikt adresów IP

(kamil_w) #1

Korzystam z VMware Workstation i mam na maszynie wirtualnej zainstalowany Windows 7 x64. Jeśli w ustawieniach sieciowych maszyny wirtualnej wybiorę połączenie poprzez NAT, to wszystko jest OK i internet działa, ale gdy przełączę na połączenie mostkowe (bridged) to na maszynie wirtualnej pojawia się konflikt adresów IP w sieci i maszyna wirtualna przez to nie ma internetu. Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

(Adrian Tomaszewski) #2

Na trybie Bridge może działać tylko jeden komputer..

Jeśli chcesz mieć wszystkie porty wystaw na ruterze jego adres ip jako host DMZ

Inaczej działać nie będzie Ponieważ na oba komputery idzie zewnętrzny adres ip i dlatego masz Konflikt

Ps Mostkowanie tylko dubluje prędkość LAN NP: Masz 2 karty po 1GB Mostkujesz je i działają jako 1 ale o prędkości 2GB :smiley:

(kamil_w) #3

Problem polega na tym, że mam na maszynie wirtualnej program, który wymaga otwartego konkretnego portu. Cała sieć ma IP z puli 192.168.1.x. Gdy ustawię na maszynie wirtualnej połączenie poprzez NAT maszyna ta otrzymuje IP z puli 192.168.168.x i w routerze nie mogę ustawić wyjątków dla tego IP (ze względu na inną pulę adresową). Nie da się ustawić innej puli ani dla przekierowania dla konkretnego portu, ani dla DMZ.

EDIT:

Sprawdziłem jak sprawa wygląda z Windowsem XP zainstalowanym na maszynie wirtualnej i problem ten nie występuje. Szkoda tylko, że potrzebuję korzystać z Windowsa 7, a nie z XP. ;/

(tomson66) #4

Witaj.

Ale otwierając port w routerze, jest on dostępny dla wszystkich maszyn w Twojej sieci, więc Twój program z VMware Workstation powinien działać.

Pozdrawiam.

(kamil_w) #5

W routerze mam możliwość otwierania portów dla konkretnego adresu IP z puli 192.168.1.x. Pod XP na VMware wszystko pięknie działa i DHCP nadaje maszynie wirtualnej z połączeniem mostkowym adres 192.168.1.144 tak więc mogę otworzyć dany port dla tego adresu, natomiast gdy na VMware siedzi Windows 7 wtedy nie wiadomo czemu pojawia się konflikt adresów IP w sieci. Naprawić to można zmieniając na połączenie poprzez NAT, ale wtedy ta maszyna wirtualna ma IP 192.168.168.101. Tak jak wyżej napisałem - porty mogę otwierać tylko dl adresów 192.168.1.x.

Znalazłem na stronach VMware info o tym, że problem jest znany i że jest sposób, by go rozwiązać. Info na ten temat znajduje się tu:

http://kb.vmware.com/selfservice/micros ... Id=1008177

Jak znajdę chwilę, to nad tym posiedzę.

(tomson66) #6

Czy na VirtualBox ten problem też występuje? Może warto sprawdzić. Pozdrawiam.

(kamil_w) #7

Nie chcę VirtualBoxa. Miałem kilka podejść do tej maszyny wirtualnej i zawsze pokazywały mi się jakieś błędy. VMware działa o wiele stabilniej i ma o wiele więcej przydatnych opcji. Ponadto nie po to wydałem gotówkę na VMware workstation, żeby przechodzić na, nie ukrywajmy, gorszy produkt.