VMware- problem z internetem na "gościach"

Witam!

Drugi dzień walczę z tym problemem, i nie mogę rozwiązać- liczę na pomoc forumowiczów.

Korzystam z VMware do celów edukacyjnych. Jako host służy mi Windows 7, a wirtualizuje Debiana, i XP.

Do pewnego czasu wszystko było dobrze, ale po dłuższej (świątecznej) przerwie, na wszystkich wirtualnych systemach

“padł” internet. Tzn: Nie można przeglądać stron internetowych, FTP etc. Polecenie ping działa, połączenie między hostem a gościem

również. Jako metody udostępnienia sieci gościom używam NAT, a interface’y są widoczne. Sprawdziłem również firewalla

hosta- wszystko jest ok.

Czy macie jakieś sugestie? Jakiś inny sposób na udostępnienie internetu gościom? Jestem w sieci osiedlowej, mam DHCP i prywatne IP.

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

ping dziala…czyli mozesz pingowac np www.wp.pl ? czy tylko dziala miedzy systami wirtualnymi ?

ogolnie NAT w vmware lubi sie przywiesic troche,sproboj w uslugach systemowych zrestartowac VMWARE NAT SERVICE

Mogę pingować wp. Restartu tej usługi- i podobnych już próbowałem.

Jest jakiś inny sposób na udostępnienie internetu niż NAT?

jesli pingi dzialaja ,a na strony po IP mozesz wejsc ? np http://212.77.100.101 ,sprawdz czy usluga DNS dziala na kazdym systemie,moze ponownie ja trza uruchomic,na systemie hoscie i na gosciach,