VMware Workstation 7 i Ubuntu 10.04 - problem z klawiaturą

Witam! Posiadam VMware Workstation 7.0.1 build-227600 i zainstalowałem na nim Ubuntu 10.04 LTS ale jak włączam tą wirtualną maszynę to nie mogę wpisać żadnego tekstu, tak jak by klawiatura w programie się wyłączyła. Może coś w opcjach jest nie tak? Miał ktoś taki problem może? Klawiatura jest na PS/2 i pod systemem działa normalnie.

Jakiegoś przełącznika między systemami nie ma?

mati75 , no właśnie jak przełączam na te ubuntu to klawiatura się wyłącza, diody na klawiaturze także. Pierwszy raz mam taki dziwny problem :expressionless:

dołączam się do pytania. Mam VMware w wersji 3.01 i zainstalowałem Ubuntu 10.04 i też nic nie mogę wpisać, a pod Vistą klawiatura działa normalnie… Dodam, że w wersjach 9.10 czy 9.04 tego problemu nie było. Ktoś ma pomysł jak to rozwiązać…?

Przy logowaniu należy przejść w tryb konsoli (ikona shutdown -> console login ) tam działa klwaiatura.(opcjonalnie Aby uruchomić środowisko graficzne polecenie: ‘startx’.) Następnie należy zmienić plik:

/etc/default/console-setup

linie:

XKBMODEL=”SKIP”

XKBLAYOUT=”us”

XKBVARIANT=”U.S. English”

XKBOPTIONS=”"

zastąpić:

XKBMODEL=”pc105″

XKBLAYOUT=”us”

XKBVARIANT=”"

XKBOPTIONS=”"

I rebot systemu.

Znalezione na forum VMware.

Moje rozwiązanie:

Uruchomić Ubuntu 10.0.4 w trybie do testowania i zainstalować wybierając “ręcznie” klawaturę “Poland”. U mnie zadziałało.