VMware Workstation 7 - problem z uruchomieniem systemu

Witam! Mam problem z uruchomieniem wirtualnej maszyny w tym programie. Zarejestrowałem wersję trial na stronie producenta, wpisałem klucz, następnie utworzyłem wirtualną maszynę, zaznaczam opcję aby po utworzeniu nowej maszyny automatycznie się uruchomiła, ale nic się nie dzieje gdy wciskam przycisk “finish”. Zauważyłem też, że wszystkie opcje w zakładce “VM” i “Team” oraz pojedyncze opcje w pozostałych zakładkach są niedostępne. W czym może być problem?

PS. System macierzysty to Windows 7 x86, a system na wirtualnej maszynie który chce odpalić to Ubuntu Server 11.04.

vmware workstation jest platnym programem,moze trial sie skonczyl ?, a jak nie ,to po utowrzeniu maszyna wirtualna powinna byc na liscie w programie,takze sproboj podmontowac obraz iso w ustawieniach maszyny wirtualnej,i nacisnosc przcisk play.

Jeżeli chcesz korzystać z aplikacji VMware to polecam VMware player. Jest to darmowy odpowiednik.

mechanic , rejestrowałem go wczoraj, a więc trial się nie skończył. Tyle, że nawet na liście po lewej stronie nie ma tej wirtualnej maszyny.

Triniti888 , VMware Player także nie daje rady, wskazuje w nim wirtualną maszynę i nic, zero reakcji.

Bardzo dziwne. Spróbuj przeinstalować aplikacje.

Triniti888 , robiłem to dwa razy, po każdej reinstalacji oraz ponownej instalacji restartowałem komputer i nadal nic.

Może to nie jest satysfakcjonujące rozwiązanie, ale zainstaluj Virtualboxa i wszystko będzie hulać :wink:

marsellus wallace , mam zainstalowanego, tyle że nie mogę zainstalować na Ubuntu Server dodatku, dzięki któremu można udostępniać pliki z partycji systemu macierzystego.

Daj screen które dokładniej opcje są po blokowane.

Triniti888 , wszystkie w zakładce “VM” i “Team”.

jak w liscie po lewej stronie nie ma maszyny to ja tam dodaj,zakladka HOME i kliknij OPEN EXISTING… i znajdz swoja maszyne wirtulna

mechanic , nic nie daje…

jak mozesz to porob screeny programu,i maszyny wirtualnej,oraz moze zobacz opcje HELP o ABOUT i co tam pisze w licence information

Możesz zawsze postawić na Ubuntu Server Sambę i już będziesz miał łączność z systemem matką.