VMware Workstation Pro - automatyczne pytanie po wykryciu USB oraz niełączenie nowych maszyn z internetem

Hej,
Mam problem z tym programem, nie wiem jak zrobić żeby każda nowa wirtualna maszyna nie łączyła się z internetem, oraz chciałbym aby VmWare się pytał co zrobić z nowo połączonym urządzeniem USB, czy ma je połączyć do systemu VmWare czy do normalnego. Proszę o odpowiedzi.

Proszę jeszcze raz o odpowiedź, pamiętam że kiedyś to jakoś zrobiłem z tym netem i USB, ale nie mam pojęcia jak, a może to było w VirtualBox, ale raczej nie

  1. Przy tworzeniu nowej maszyny VM pyta się jak podłączyć sieć:
  • pozycja 3 - będzie połączenie tylko z hostem (sieć prywatna)
  • pozycja 4 - nie będzie żadnej sieci
    2019-09-08_191747
  1. Przy domyślnych ustawieniach VM pyta się co zrobić z podłączonym urządzeniem USB:
  1. Jak mogę przywrócić te ustawienia domyślne, bo reinstalacja nic nie dała a nadal nie pyta tylko łączy do hosta od razu

Podłącz jakieś urządzenie USB, uruchom jakąś maszynę, po zalogowaniu się do maszyny z menu głównego VM wybierz VM | Removable Devices | jakieś urządzenie - tam będą ustawienia.

Ale problem w tym, że ja chciałbym aby każde nowo połączone USB wykrywało VMware i pytało czy łączyć to z hostem czy z gościem.

Edit -> preferences -> i na liście masz USB, a tam trzy opcje, przy ‘ask my what to do’ powinno pytać

1 polubienie

tys prowda :wink: