VNC działa bardzo wolno, problem z wirtualnym pulpitem

Witam,

 

Chciałem się nauczyć programować aplikacje mobilne dla systemu iOS. Jako, że nie posiadam Maca i systemu OS X, mam trzy opcje. Pierwsza to kupno Maca, ale tego nie zrobię, bo nie wiem czy programowanie dla iOS będzie mi odpowiadało, więc szkoda mi wydawać na dzień dobry tyle kasy. Druga opcja to isntalacja OS X-a na zwykłym komputerze, niestety będzie to nielegalne, a po drugie prawie niewykonalne dla mojego procesora AMD Phenom II (czytałem o problemach i braku stabilności na tym procku). Zostaje opcja wypożyczenia Maca. Rozglądałem się po sieci za różnymi ofertami i po zapoznaniu się z opiniami użytkowników i cenami, wybrałem to: https://www.virtualmacosx.com/ 

 

Wybrałem plan developerski w wersji lite, na początek na miesiąc. Po otrzymaniu hasła i loginu do FTP oraz VNC, zainstalowałem sobie TightVNC, później spróbowałem z RealVNC i na końcu z UltraVNC (oczywiście nigdy nie miałem tych programów zainstalowanych jednocześnie). Niestety zawsze był ten sam efekt. Mega duże lagi… kursor myszy na wirtualnym pulpicie OS X-a nie poruszał się płynnie - on skakał i klatkował. To samo z otwieraniem aplikacji, które włączały się bardzo mało płynnie (szybko, ale nie płynnie). Przesunęcie otwartego okna powodowało jego skoki, a nie płynny ruch. Nie wiem co jest tego powodem… Mam nadzieję, że to tylko źle ustawione połączenie VNC :frowning: czy ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób powinienem ustawić program by wszystko działało płynnie?

 

Mój komputer (wymieniam to co istotne):

AMD Phenom II 965 BE

8 GB RAM

Dysk SSD

Windows 7

Internet 30 Mb/s

 

Zanim wykupiłem usługę, zapytałem się pomocy technicznej, czy będą lagi. Powiedzieli, żebym sprawdził pingi ich serwera i jeżeli będą wynosiły 150 i mniej, to będzie ok. U mnie wynosiły średnio 117, niestety nie da się korzystać z tego OS X-a :( 

 

Bardzo proszę o pomoc :frowning:

Przy zdalnym pulpicie zawsze będą lagi, zwłaszcza, że zdalny host nie jest w Polsce. To że Ty masz 30Mb/s to nic nie znaczy, pytanie ile ono oferują w twoją stronę, bo jak 10Mb/s, to nic Ci nie da, że masz nawet 100Mb/s. Poza tym, ich strona, korzystająca z protokołu https posiada niepodpisany certyfikat, więc to już powinno dać do myślenia.

O tym niepodpisanym certyfikacie wiedziałem. Biorąc jednak pod uwagę, że dopiero uczę się programowania na iOS i nie będę miał na ich serwerach gotowej aplikacji, to w zasadzie niczym nie ryzykuję. Płaciłem via Paypal i najzwyczajniej mogę nie kontynuować subskrypcji. Opinie w necie mają bardzo dobre, na wielu forach.

 

Napiszę jeszcze z zapytaniem do nich.

 

 

P.S.

 

Ich strona główna ma faktycznie niepodpisanym certyfikat. Jednak strona do opłat i panelu klienta jest podpisana https://virtualmacosx.com/billing

Ogólnie przy zdalnym pulpicie musisz liczyć się z lagami, szczególnie gdy host zdalny jest za granicą. U mnie w pracy korzysta się ze zdalnego pulpitu z serwerów, które są ulokowane w Polsce i potrafią strasznie lagować.

miałem zdalny serwer ulokowany we Francji, specyfikacja intel atom 1.8GHz, 2GB ram, 1TB dysk, nic szczególnego słaby jedno-rdzeniowy procek, dysk sata i łącze 100/100, VNC chodziło albo bez przycinki lub z mała ledwo zauważaln przycink, tylko tyle że serwer stał na Linuksie Ubuntu Serwer 12.04 LTS